Dan Petrescu CFR Cluj FCSB Lazio Superliga Petrescu anunta REVOLUTIA la CFR pentru meciul cu FCSB: schimba toata echipa! Cum ar putea arata campioana la derby
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2019, 07:23
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2019, 07:30

CFR CLUJ - LAZIO | TOATE FAZELE IMPORTANTE

CFR-ul se descurca de minune contra echipelor italiene, cu precadere impotriva celor din Roma. CFR invingea in urma cu mai bine de 10 ani pe AS Roma, tot cu 2-1, acum a venit randul celor de la Lazio.

Campioana Romaniei a reusit un meci de gala si a invins trupa lui Inzaghi cu 2-1 dupa ce italienii deschisesera scorul. Dan Petrescu a fost multumit doar de repriza a doua a elevilor sai si anunta ca pentru meciul cu FCSB din acest weekend va schimba toata echipa.

"Iti trebuie spirit, atitudine si putin noroc ca sa obtii o astfel de victorie contra unei echipe ca Lazio. Mai e mult pana departe. Mai avem cinci meciuri in grupa. Acum trebuie sa ne gandim la meciul de duminica, cu FCSB. Cred ca va trebui sa schimb toata echipa. Asa si voi face. Poate doar Traore si Omrani sa joace titulari, pentru ca au jucat doar o repriza azi", a declarat Dan Petrescu la finalul partidei de aseara.

Cum ar putea arata CFR la meciul cu FCSB: Arlauskis - Butean, Pascanu, Vinicius, Peteleu - Itu, Hoban, Culio - Golofca, Omrani, Pereira