CFR Cluj Dan Petrescu Lazio UEFA Europa League Europa League CFR CLUJ - LAZIO 2-1 | Asta le-a spus Dan Petrescu la pauza! Cum i-a motivat antrenorul pe clujeni: "Ne-a ajutat sa castigam!"
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2019, 22:14
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2019, 22:17

CFR Cluj e pe primul loc in grupa E, dupa primele partide din grupele UEL.

CFR Cluj a reusit o victorie importanta in primul meci din faza grupelor UEFA Europa League, in fata favoritei grupei E, Lazio.

Rennes si Celtic au facut egal, 1-1, astfel ca romanii conduc grupa cu 3 puncte.

Dupa o prima repriza slaba, CFR Cluj a revenit dupa pauza si a obtinut victoria.

Mario Camora a dezvaluit ce le-a spus Dan Petrescu la vestiare dupa primele 45 de minute.

"Dan Petrescu ne-a spus la pauza sa ne calmam, sa fim mai relaxati si cred ca asta ne-a ajutat sa castigam", a explicat Camora la finalul partidei, la DigiSport.