Nemulțumire în tabăra Farului după înfrangerea de la Cluj! "Vrem să câștigăm cu orice adversar"

farul catalin anghel cfr CFR Cluj Liga 1 Superliga Nemulțumire în tabăra Farului după înfrangerea de la Cluj! "Vrem să câștigăm cu orice adversar"
Alecu Mihai
Data publicarii: Vineri 13 August 2021, 23:51
Data actualizarii: Vineri 13 August 2021, 23:54

Constănțenii au fost învinși de campioana CFR, 1-0.

Formația patronată și antrenată de Gheorghe Hagi, care nu a putut sta pe bancă fiind suspendat, a pierdut partida cu CFR Cluj, 1-0, în urma unui gol marcat de Gabriel Debeljuh, în prima repriză. Cătălin Anghel, antrenorul secund care i-a locul pe bancă lui Hagi, s-a declarat nemulțumit de rezultatul partidei din ardeal.

"Am avut un meci echilibrat, cred că în a doua repriza am pus mai multe probleme. Trebuie să avem mai multă continuitate în fazele ofensiv și mai multă răbdare, dar cred că ne-a lipsit doar golul. Este dezamăgitor, noi suntem obișnuiți să vrem să câștigăm cu orice adversar.

• Nemulțumire în tabăra Farului după înfrangerea de la Cluj! Vrem să câștigăm cu orice adversar

Trebuie să ne impunem, ușor, ușor, să marcăm și câștigăm puncte. Nu am apucat să discut cu domnul Hagi, urmează să facem asta. Vom analiza să vedem ce am făcut bine și ce nu, iar după ne vom gândi și la Dinamo", a spus Cătălin Anghel, antrenor secund al celor de la Viitorul.