Mihai Stoica iese la atac dupa victoria cu Hermannstadt: "Haterii de serviciu critica orice se intampla la FCSB!" Ce l-a deranjat pe managerul ros-albastrilor

FCSB Mihai Stoica Superliga Mihai Stoica iese la atac dupa victoria cu Hermannstadt: "Haterii de serviciu critica orice se intampla la FCSB!" Ce la deranjat pe managerul ros-albastrilor
Data publicarii: Marti 27 Octombrie 2020, 14:43
Data actualizarii: Marti 27 Octombrie 2020, 15:24

Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului, a postat un mesaj pe contul personal de Facebook.

Mihai Stoica a fost deranjat de afirmatia lui Robert Nita, facuta in direct la Ora Exacta in Sport. Acesta a spus ca nu intelege de ce Sergiu Bus a fost scos la pauza si nu i s-a oferit posibilitatea sa joace tot meciul, in ciuda faptului ca marcase in prima repriza.

FCSB s-a impus cu 5-0 pe teren propriu in fata lui Hermannstadt, iar MM Stoica nu este de acord cu criticile venite la adresa echipei:

"Nu stiu ce ma satisface mai mult, faptul ca - fara Filip, Nedelcu, Olaru, Coman - am reusit 3 victorii consecutive, sau faptul ca - indiferent de evolutii sau rezultate - haterii de serviciu critica orice se intampla la noi. De ce nu joaca mai mult un jucator, de ce nu joaca mai putin altul etc. Urmeaza probabil sa li se reproseze jucatorilor ca au marcat ori prea tarziu, ori prea devreme etc samd...

Memoria imi spune ca, de cate ori aversiunea a iesit din grafice, s-au facut performante la Steaua/FCSB.", a scris Mihai Stoica, pe contul sau de Facebook.

Mihai Stoica: "Noi am facut 0 puncte cu Voluntari, Voluntari a facut 0 puncte cu CFR Cluj"

Managerul FCSB-ului a lansat si un nou atac la adresa arbitrajului:

"In rest, normalitate. Noi la 1-0 pt Voluntari am avut penalty refuzat, Voluntari la 0-1 cu CFR (min 83) a avut penalty refuzat. Noi am facut 0 puncte in meciul acela, Voluntari a facut 0 puncte in meciul celalalt", a mai spus Mihai Stoica, adaugand si doua hashtaguri sugestive: '#vremvar, #nuvomavea'.