FCSB Cornel Dinu FC Hermannstadt Liga 1 Superliga "Defensiva a fost suspect de vulnerabila!" Cornel Dinu i-a facut PRAF pe fundasii de la Hermannstadt dupa DEZASTRUL cu FCSB!
Data publicarii: Luni 26 Octombrie 2020, 23:46
Data actualizarii: Luni 26 Octombrie 2020, 23:52

FCSB a facut-o praf pe FC Hermannstadt, scor 5-0, in ultimul meci al etapei a 8-a din Liga 1.

La finalul partidei, Cornel Dinu a comentat evolutia celor doua echipe, declarandu-se contrariat de gafele pe care le-au facut aparatorii sibienilor.

"Stateam si ma gandeam in minutul 38, la 4-0, ca destul de rar ni s-a intamplat sa vedem o desprindere atat de clara. O aparare mai mult decat penibila. La golul 2 si golul 3, gafele de asezare si expunere ale lui Viera au fost decisive. E adevarat, Cristea nu cred ca va mai reusi un voleu de maniera aia, ca la primul gol. E la prima abatere, intre ghilimele.

Impresia e ca nu a fost un meci doar usor. Mi s-a parut suspect de vulnerabila partea dreapta a defensivei, cu Scarlatache si Viera. Scarlatache e si schimbat in minutul 59. Iti lasa de dorit.

Viera, daca nu ma insel, a aparut pe la Curtea de Arges, apoi la Sepsi, unde la fel, a avut momente destul de dubioase. Nu doar de pozitionare, desi la golul lui Man face un fel de pasi de hora. Sa ne aducem aminte intrarea la Ianis Hagi, cand era sa ii rupa piciorul... Ce nu se leaga azi e pozitia bietului Scarlatache in postul de fundas dreapta", a declarat Dinu, potrivit Telekom Sport.