Înger într-o etapă, demon în alta! Gafe mari ale lui Vlad în meciul cu CFR Cluj

Andrei Vlad CFR Cluj FCSB Superliga Înger într-o etapă, demon în alta! Gafe mari ale lui Vlad în meciul cu CFR Cluj
Data publicarii: Duminica 29 August 2021, 23:01
Data actualizarii: Duminica 29 August 2021, 23:04

CFR Cluj și FCSB s-au întâlnit în etapa cu numărul șapte din Liga 1, 4-1.

FCSB se deplasa în Gruia cu un moral bun, mai ales din cauza situației dificile în care se găsește campioana României, rămasă fără antrenor chiar cu o zi înainte de derby. Cu toate astea, ardelenii au reușit să se motiveze, făcând instrucție cu roș-albaștrii.

Andrei Vlad a gafat decisiv pentru vicecampioana României. În minutul 56, portarul a respins greșit șutul lui Manea, balonul a ajuns la Sigurjonsson, care a înscris golul de 2-0, trimițând un lob peste Vlad.

• Înger într-o etapă, demon în alta! Gafe mari ale lui Vlad în meciul cu CFR Cluj

Tânărul portar a greșit și în minutul 72, când l-a faultat pe Petrila în careu, oferind un penalty gazdelor, prin care au mărit și mai mult avantajul.

Vlad, erou cu Sepsi

În etapa trecută, Andrei Vlad a avut o prestație incredibilă, venită în urma criticilor numeroase pe care le-a primit din partea patronului. Portarul a reușit să apere un penalty la 1-1, obținând astfel un punct pentru echipa sa.