Gigi Becali e sincer: ”Nu-i fac niciodată în viața mea lui Hagi așa ceva”

Gigi Becali Farul Constanta FCSB Gica Hagi Superliga Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Joi 08 Februarie 2024, 12:45
Data actualizarii: Joi 08 Februarie 2024, 12:44

FCSB și Farul Constanța s-au confruntat luni seară în etapa #24 din sezonul regulat al Superligii României.

Roș-albaștrii au primit vizita campioanei pe Arena Națională la începutul săptămânii. Cu aproximativ 17 mii de fani în tribune, FCSB a remizat cu Farul Constanța, scor 1-1.

Gigi Becali, patron FCSB, a subliniat faptul că i-a fost propus un jucător de la Farul Constanța, mai exact David Kiki, fundașul stânga cotat la 1.1 milioane de euro care a ajuns la campionii en-titre în iulie 2022.

Doar că latifundiarul din Pipera a subliniat că nu a vorbit în mod direct cu Gică Hagi, antrenorul Farului, despre transferul fundașului și că nu ar putea negocia cu un fotbalist de-ai ”Regelui” fără să comunice întâi cu tehnicianul.

”(n.r. despre Kiki de la Farul) Mi-a spus, nu mai ştiu cine, acum două, trei luni, dacă-l vreau pe Kiki. Dacă-l vreau pe Kiki, vorbesc cu Hagi. Intră în ultimele şase luni. Nu-l vreau aşa niciodată de la Hagi, nu-i fac niciodată în viaţa mea lui Hagi aşa ceva.

Jucătorul îmi place, doar că niciodată nu fac aşa ceva. Cum fac? 'Bă, Gică, pot?', îl întreb. Şi la Louis Munteanu, dacă zice da, atunci îl iau, dar altfel nu fac. Cu Gică fac după înţelegere, nu după regulament”, a spus Gigi Becali, potrivit OrangeSport.

FCSB - Farul Constanța 1-1

După o primă repriză în care a dominat jocul, FCSB a deschis scorul în cele din urmă în partea secundă, în minutul 55, în urma autogolului lui Cristi Ganea.

Pe final, Ionuț Larie a restabilit egalitatea, după ce a fructificat fără emoții o lovitură de pedeapsă, în minutul 90+5, și a smuls punctul pentru Farul Constanța.

În urma acestui rezultat de egalitate, FCSB a rămas în vârful clasamentului cu 51 de puncte, în timp ce Farul Constanța (locul cinci) a ajuns la egalitate de puncte, 37, cu Universitatea Craiova (locul patru).