florin tanase FCSB Florinel Coman UTA Arad Superliga "E o rusine ce au facut Tanase si Coman!" Starurile FCSB, DEMOLATE dupa meciul cu UTA: "Ai un pic de respect pentru fotbal!"
Data publicarii: Duminica 14 Martie 2021, 13:16
Data actualizarii: Duminica 14 Martie 2021, 13:28

FCSB a castigat la limita in deplasarea cu UTA Arad, 0-1.

Ros-albastrii raman lideri in Liga 1, insa starurile echipei au fost criticate dur dupa prestatia avuta. Olimpiu Morutan a inscris singurul gol al partidei, cu o lovitura buna de cap.

Florinel Coman si Florin Tanase au avut ocazii mari prin care puteau marca pentru a mari avantajul, insa nu au profitat de ele. La finalul meciului, cei doi au fost criticati pentru jocul individualist aratat.

Aime Lema, primul antrenor de culoare din fotbalul romanesc, fost jucator si antrenor in ligile inferioare din Romania i-a criticat pe cei doi, sustinand ca este o lipsa de respect atitudinea lor.

Gabi Balint, jucator legendar al Stelei nu i-a iertat nici el pe cei doi fotbalisti ai lui Gigi Becali.

"Asa nu! Cand esti o echipa mare, nu-ti permiti sa faci asa ceva. FCSB a avut 1-0 si si-a permis sa faca ce nu trebuia sa faca. Ce au facut Tanase si Coman in repriza a doua e o rusine! Nu au jucat colectiv, nu au incercat sa faca mai mult pentru televiziuni, pentru telespectatorii care se uita.

Asa nu! Nu se poate! Cei de la UTA au simtit ca FCSB nu mai joaca si au fortat in repriza a doua. Nu poti sa ratezi atat, nu poti sa nu dai niste pase simple. Ai un pic de respect pentru fotbal! FCSB a pierdut foarte multe meciuri si campionate in acest fel. Un minus pentru Tanase, vrea doar sa fie golgheter", a spus Aime Lema pentru Gazeta Sporturilor.