Gigi, ai vazut asta? :) Sergiu Bus s-a DEZLANTUIT in Coreea de Sud la debut! Fostul jucator de la FCSB a adus victoria echipei sale dupa ce a marcat superb

Sergiu Bus Coreea de Sud FCSB Liga 1 Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 14 Martie 2021, 12:49
Data actualizarii: Duminica 14 Martie 2021, 17:15

Sergiu Bus a avut un debut de vis in Coreea de Sud.

Atacantul cumparat de la FCSB pentru 300.000 de mii de euro a intrat la pauza meciului Suwon City din etapa a patra a primului esalon al fotbalului din Correa de Sud. Echipa lui era condusa cu 1-0, iar Bus a reusit golul de 3 puncte in minutul 88.

Fostul jucator de la Gaz Metan Medias a recuperat mingea in partea stanga a terenului dupa ce un adversar a facut o preluare mai larga. Bus a driblat un alt rival si a inscris frumos la coltul scurt cu piciorul stang.

• Gigi, ai vazut asta? Sergiu Bus a avut debutul perfect in Coreea de Sud! Fostul jucator de la FCSB a adus cele 3 puncte echipei sale dupa ce a marcat superb

In primele 3 etape pe care Suwon City le-a jucat in actuala stagiune, Bus nu a prins niciun minut, fiind o singura data rezerva neutilizata. El a jucat la FCSB in prima parte a campionatului si a inscris doar 2 goluri in 11 meciuri.