Dinamo - Oțelul Galați, aproape de sold-out cu cinci zile înainte de meci!

dinamo - otelul galati Dinamo Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Marti 13 Februarie 2024, 23:14
Data actualizarii: Marti 13 Februarie 2024, 23:14

Dinamo a reușit să producă surpriza în etapa precedentă și să câștige pe terenul campioanei Farul Constanța, scor 2-0.

Darko Velkovski a fost cel care a deschis scorul pentru echipa lui Zeljko Kopic, în minutul 29, după ce a deviat o minge centrată de Milanov din lovitură liberă.

Dinamo - Oțelul, aproape de sold-out!

Cel care a stabilit scorul final, 2-0, a fost Dennis Politic, care a marcat din alunecare în minutul 48, cu poarta goală.

Victoria le-a dat încredere fotbaliștilor de la Dinamo în ceea ce privește îndeplinirea obiectivului: salvarea de la retrogradare. Suporterii sunt gata să umple micuța arenă ”Arcul de Triumf”, care are o capacitate de 7.500 de locuri.

Marți seară, cu cinci zile înainte de meciul cu Oțelul, toate bilete disponibile în peluza ”Cătălin Hîldan” au fost epuizate, iar în celelalte sectoare din stadion mai sunt disponibile mai puțin de 1.000 de bilete.

Astfel, sunt toate șansele ca meciul de duminică, programat la ora 20:00, să se joace cu casa închisă!

Dinamo rămâne pe ultimul loc în Superligă

Chiar dacă a câștigat meciul de la Constanța, Dinamo a rămas pe ultimul loc în clasament, cu 19 puncte, la egalitate cu FC Botoșani și la opt puncte de următoarele două clasate, Poli Iași și FC Voluntari.

De asemenea, ”câinii” au cel mai slab atac din campionat, cu doar 17 goluri marcate în 25 de etape, dar și una dintre cele mai slabe apărări, cu 26 de goluri încasate.