VIDEO Cristiano Bergodi, reacție sinceră după egalul cu CS Mioveni: "Am pierdut două puncte pentru nimic"

Cristiano Bergodi CS Mioveni Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Duminica 05 Februarie 2023, 17:59
Data actualizarii: Duminica 05 Februarie 2023, 18:13

CS Mioveni a terminat la egalitate cu Sepsi OSK, scor 1-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Superligii României.

Sepsi OSK a deschis scorul prin Cosmin Matei (minutul 9), dar argeşenii au evitat înfrângerea prin golul înscris în ultimele momente de joc de Bogdan Rusu (minutul 90+5 - penalty). Lovitura de pedeapsă a fost acordată după un fault comis de Mark Tamas asupra aceluiași Rusu.

Gazdele au profitat şi de faptul că Sepsi OSK a jucat ultima parte a meciului în inferioritate, Nicolae Păun fiind eliminat în minutul 86 pentru două cartonaşe galbene primite în decurs de câteva minute.

CS Mioveni e neînvinsă în ultimele patru etape, în care are două victorii şi două egaluri. Sepsi OSK nu are încă victorie în 2023, după ce a pierdut primul meci (0-3 cu Rapid), iar partida cu FCU Craiova a fost întreruptă după 26 de minute din cauza scandărilor xenofobe.

VIDEO | Ce a declarat Cristiano Bergodi după CS Mioveni - Sepsi OSK 1-1

"Am condus până în minutul 94, iar un penalty ne-a luat șansa de a ne îndepărta puțin de echipele care vin după noi.

A fost acolo... o greșeală, la cele două cartonașe galbene. Sunt supărat, pentru că erau două puncte importante pentru noi, dar asta este... mergem înainte", a spus tehnicianul lui Sepsi.