OFICIAL ”Câini” de rasă! Patru fotbaliști de la Dinamo au fost convocați la echipele naționale de seniori

Data publicarii: Marti 12 Martie 2024, 13:17
Data actualizarii: Marti 12 Martie 2024, 13:23

Forma bună traversată de jucătorii lui Zeljko Kopic i-a convins pe selecționerii din străinătate.

”Jocul remarcabil al echipei noastre în SuperLigă, dublat de rezultatele înregistrate în 2024, este urmat, firesc, de primele convocări la loturile naționale pentru patru dintre componenții lotului dinamovist.

Este vorba despre fundașii centrali Darko Velkovski (Macedonia de Nord) și Edgar Ié (Guineea-Bissau), atacantul Hakim Abdallah (Madagascar) și portarul Dorian Railean (Moldova), convocați în perioada 18-27 martie”, a anunțat Dinamo pe pagina oficială de Facebook.

Adnan Golubovic și Goncalo Gregorio, singurii care au jucat în toate cele 30 de meciuri din Superligă

Altfel, doi au fost ”câinii” lui Zeljko Kopic care au bifat toate cele 30 de meciuri ale sezonului regular din Superligă.

Dacă Adnan Golubović a fost integralist și a adunat toate minutele în poarta lui Dinamo, 2.700, Gonçalo Gregório nu are toate minutele, însă a marcat de 7 ori pentru Dinamo, fiind golgheterul echipei în acest sezon.