VIDEO Imagini emoționante cu Bruno Fernandes după eșecul dramatic din Champions League. Cum a fost surprins la finalul meciului

Bruno Fernandes FC Copenhaga Manchester United uefa champions league Grupe Bruno Fernandes, după FC Copenhaga - Manchester United/sursa foto: Twitter
Data publicarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 17:08
Data actualizarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 17:29

FC Copenhaga a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-3, pe Manchester United, după ce elevii lui Erik ten Hag au condus cu 2-0 şi 3-2.

Rasmus Hojlund a deschis scorul pentru Manchester United în minutul 3. Acelaşi Hojlund a făcut 2-0 în minutul 28, iar "diavolii roșii" păreau că se îndreaptă spre un nou succes în UEFA Champions League.

După eliminarea lui Marcus Rashford, Diogo Goncalves a recentrat şi Mohamed Elyounoussi a înscris, reducând din diferenţă în minutul 45. În al şaptelea minut de prelungire, Harry Maguire a comis un henţ în careu şi Diogo Goncalves a egalat, transformând lovitura de pedeapsă.

După pauză, Manchester United a preluat conducerea după un alt penalty, transformat de Bruno Fernandes. Lukas Lerager a egalat în minutul 83, iar puştiul minune suedez de numai 17 ani, Roony Bardghji a marcat golul victoriei gazdelor în minutul 87.

În grupa A conduce Bayern Munchen, cu 12 puncte, urmată de FC Copenhaga şi Galatasaray, cu câte 4 puncte, în timp ce Manchester United este pe ultimul loc, cu 3 puncte.

Bruno Fernandes, în lacrimi la finalul partidei

Imediat după meci, pe rețelele de socializare a apărut un clip cu căpitanul celor de la Manchester United, aflat pe treptele vestiarului, în lacrimi.

"Este un moment dificil, iar starea de spirit nu este cea mai bună, deoarece am luptat din greu în inferioritate numerică.

A fost o zi dificilă, dar cred că efortul depus de echipă a fost unul bun. Am încercat. Puteam să facem anumite lucruri mai bine, dar a fost greu după ce am rămas în zece.

Urmează o deplasare dificilă, cu Galatasaray. Vrem să câștigăm ambele partide, deocamdată ne concentrăm pe meciul cu Luton", a declarat Bruno Fernandes.