VIDEO FC Copenhaga - Manchester United, întrerupt în prima repriză. Ce s-a întâmplat, de fapt

FC Copenhaga - Manchester United Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 23:51
Data actualizarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 23:50

Cele două echipe s-au înfruntat în a patra rundă din grupele UEFA Champions League.

Centralul partidei FC Copenhaga - Manchester United a prelungit prima repriză cu 13 minute. La capătul primei părți, tabela de marcaj indica 2-2.

Pe lângă cele două goluri și eliminarea lui Rashford din minutul 42, prima repriză a fost dictată de două alte evenimente petrecute în afara razei fotbalistice.

Mai întâi, GOAL scrie că partida a fost întreruptă câteva minute din cauza faptului că unui fan i s-a făcut rău în tribune. Staff-ul medical și-a îndreptat atenția față de suporter, iar după puțin timp crainicul partidei a anunțat că persoana e în afara oricărui peicol.

• Ulterior, un fan a intrat pe teren cu steagul Palestinei, ca urmare a conflictului militar izbucnit în Fâșia Gaza

Primele 45 de minute din Copenhaga - Manchester United

În prima repriză, Hojlund a deschis scorul în minutul trei, ca același jucător al celor de la Manchester United să majoreze diferența și să realizeze „dubla” în minutul 28.

Copenhaga a restabilit însă egalitatea, după ce Marcus Rashford a fost eliminat în minutul 42. Elyounoussi a micșorat diferența în minutul 45, iar Goncalves a dus scorul la 2-2 în minutul 45+9.

Echipele de start

• Copenhaga: Grabara - Ankersen, Vavro, Diks, Jelert - Lerager, Falk, Goncalves - Elyounoussi, Claesson, Achouri
  • Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Maguire, Evans, Dalot - McTominay, Eriksen - Rashford, Ferandes, Garnacho - Hojlund