Ciprian Tatarusanu Olympique Lyon Franta Tatarusanu, al doilea meci in care apara pentru Lyon! Prestatie buna reusita de portarul roman si echipa sa merge in semifinalele Cupei Frantei | VIDEO
Data publicarii: Miercuri 08 Ianuarie 2020, 21:42
Data actualizarii: Miercuri 08 Ianuarie 2020, 21:46

Ciprian Tatarusanu a fost titular in partida din sferturile Cupei Frantei, castigata de Lyon cu 3-1.

Tatarusanu a fost la al doilea meci ca titular in tricoul lui Lyon si a facut o partida buna. Echipa romanului a intalnit-o in sferturile din Cupa Frantei pe Brest si s-a impus cu 3-1.

Singurul gol incasat de Tatarusanu a venit in minutul 85, cand Grandsir a primit o pasa in interiorul careului si l-a invins pe roman cu un sut cu spitul.

Lyon merge in semifinalele Cupei, unde o va intalni pe castigatoarea dintre PSG si Saint Etienne.