I-a semnat titularizarea lui Tatarusanu? Gafa demna de "Messi al portarilor" facuta de Lopes de la Lyon aseara :) Fanii cer sa i se dea sanse romanului: VIDEO

Ciprian Tatarusanu anthony lopes Franta Ligue 1 Olympique Lyon Franta I-a semnat titularizarea lui Tatarusanu? Gafa uriasa facuta de Lopes de la Lyon aseara, fanii cer sa i se dea sanse romanului: VIDEO
Data publicarii: Duminica 03 Noiembrie 2019, 10:29
Data actualizarii: Duminica 03 Noiembrie 2019, 10:40

Olympique Lyon, echipa lui Ciprian Tatarusanu, la care romanul a fost din nou rezerva, a invins-o cu 3-2 pe Toulouse in etapa a 12-a din Ligue 1.

Olympique Lyon si Toulouse au oferit un meci de infarct in etapa a 12-a din Ligue 1. Lyonezii s-au impus cu 3-2, la capatul unui meci spectaculos. Tatarusanu a fost din nou rezerva, dar partida ar putea bifa un punct de cotitura pentru el. Titularul Lopes a gresit iar.

Lyon a invins-o cu 3-2 pe Toulouse gratie unul gol marcat in minutul 90+5 de Memphis Depay.

Sanogo a deschis scorul pentru Toulouse in minutul 15, apoi Depay a egalat pentru Lyon in minutul 26. Minutul 57 a adus un autogol al portarului Anthony Lopes, care a iesit foarte prost la o centrare.

Finalul de meci le-a apartinut oaspetilor, Lyon fiind salvata de Moussa Dembele si de acelasi Depay.

Fanii il cer pe Tatarusanu in poarta

Anthony Lopes a gresit din nou, dupa ce a facut-o si in meciul cu Benfica din Europa. Fanii lui Lyon l-au cerut pe Tatarusanu in poarta.

"Tatarusanu este la fel de puternic precum Lopes. Cartile trebuie redistribuite", "Lopes este vinovat si trebuie odihnit. Lui Tatarusanu ar trebui sa i se acorde incredere si sa joace un meci sau doua", "Lui Tatarusanu i s-a promis competitie, dar aceasta pare mai artificiala ca oricand", au fost cateva dintre postarile fanilor lui Lyon pe retelele de socializare.

Toulouse 2-3 Lyon | REZUMAT VIDEO