VIDEO Kylian Mbappe, uitat pe banca de rezerve în derby! PSG merge însă brici fără starul francez

kylian mbappe Goncalo Ramos Luis Enrique Olympique Lyon PSG Franta
Data publicarii: Luni 22 Aprilie 2024, 08:31
Data actualizarii: Luni 22 Aprilie 2024, 08:36

Paris Saint-Germain se pregătește să sărbătorească un nou titlu de campioană în Ligue 1.

PSG a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 4-1, de Olympique Lyon, în etapa a 30-a din Ligue 1.

Antrenorul Luis Enrique a început meciul cu Lyon fără Kylian Mbappe şi Ousmane Dembele, iar în minutul 3 gazdele au şi deschis scorul, după autogolul lui Matic.

După numai trei minute, Beraldo a majorat avantajul gazdelor la două goluri. Parizienii au făcut 3-0 în minutul 33, prin Goncalo Ramos, iar un minut mai târziu Barcola a trimis în bară.

PSG - Olympique Lyon 4-1 la pauză, 4-1 final

În plină dominare a gazdelor, Ernest Nuamah a redus din diferenţă cu un gol înscris în minutul 37.

Numai că Goncalo Ramos a reuşit dubla şi a marcat în minutul 42, stabilind scorul pauzei, 4-1 pentru PSG, în cele din urmă și rezultatul final. VIDEO AICI

Mbappe a rămas pe bancă până la final, parizienii s-au impus cu 4-1 şi au 66 de puncte, fiind lideri în Ligue 1.

Olympique Lyon se află pe 8, cu 41 de puncte.