„Nu ți-e rușine!” Gigi Becali l-a „taxat” pe Florinel Coman după victoria cu Voluntari

Gigi Becali FCSB Fotbal intern Gigi Becali
Data publicarii: Vineri 01 Martie 2024, 10:02
Data actualizarii: Vineri 01 Martie 2024, 10:16

FCSB s-a impus cu scorul de 1-2, pe terenul lui FC Voluntari, în etapa cu numărul 28 din Superliga și a refăcut distanța de zece puncte față de Rapid.

După meci, Gigi Becali a glumit pe seama golurilor lui Florinel Coman, susținând că ceea ce a reușit aripa stângă a liderului din Superliga ar trebui să fie interzis.

„De Coman nu ai ce să mai spui. Ce a făcut el n-ai voie să faci... păi n-ai văzut ce a făcut? N-ai voie să faci așa ceva, mă, nu ți-e rușine? Să dai golul ăla de nicăieri? Așa ceva nu e posibil!

Mă interesează să câștig campionatul, să mă duc în Liga Campionilor. De acolo va pleca el. Asta a fost condiția ca el să prelungească contractul. El avea 20.000 și mai avea încă un an și jumătate. I-am zis că-i fac 30.000 și îi bag clauza de cinci milioane. Acum, el era liber! Îl pierdeam dacă nu puneam clauza aia”, a spus Gigi Becali la Primasport.

Coman evoluează la FCSB de șapte ani, de când a fost transferat de la Viitorul Constanța pentru trei milioane de euro. În prezent, site-urile de specialitate îi oferă o cotă de piață de cinci milioane de euro.

Fotbalistul născut în Brăila cu 11 selecții la echipa națională are un contract valabil până în 2028 cu cei de la FCSB.

FC Voluntari - FCSB 1-2

FC Voluntari a fost superioară FCSB-ului în prima repriză. Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 16, doar că roș-albaștrii au revenit pe tabela de marcaj în partea secundă.

După ce a efectuat trei schimbări la pauză, gruparea roș-albastră a dat lovitura prin ”dubla” lui Florinel Coman, care a restabilit egalitatea în minutul 48 și a adus victoria șase minute mai târziu.