Marius Măldărășanu, sincer după înfrângerea cu Rapid: „Nu meritam ceva în seara asta!” Cum și-a descris adversara

Marius Maldarasanu afc hermannstadt Rapid Fotbal intern Marius Măldărășanu
Data publicarii: Vineri 16 Februarie 2024, 22:39
Data actualizarii: Vineri 16 Februarie 2024, 22:42

Hermannstadt a ținut-o în șah pe Rapid în prima repriză a meciului din Giulești, însă a cedat presiunii în partea secundă, pierzând meciul cu 2-0.

La finalul partidei, Marius Măldărășanu, antrenorul sibienilor a recunoscut că echipa sa nu merita niciun după prestația din meciul de vineri seară și și-a felicitat rivala pentru determinarea arătată în joc.

Măldărășanu, nemulțumit de jocul prestat de echipa sa

„A funcționat foarte bine (n.r. - sistemul) în prima repriză, pe faza de atac am stat jos. Rapidul a fost echipa mai bună. În a doua repriză au apărut golurile pe două contraatacuri. Apoi am schimbat sistemul în 4-2-3-1. Nu putem spune că meritam ceva în seara asta.

S-a văzut încrederea lor (n.r. - la Rapid), noi nu am făcut asta. Sunt letali pe contraatac. Nu avem ce să facem, felicit Rapidul. Ne doare, ne-am fi dorit mai mult. Nu suntem pe o pantă bună, chiar dacă suntem în luptă pentru locul șase.

Nici Ruben Fonseca nu este ceea ce ar trebui să fie. Suferim un pic. Sunt situații în care nu schimb pentru că pierdem din talie. Indiferent cine intră, trebuie să facă totul, să vină cu un plus”, a spus Marius Măldărășanu, la finalul meciului cu Rapid.

Hermannstadt are o singură victorie în ultimele şapte etape, pierzând trei meciuri și încheind alte trei la egalitate.

Sibienii o întâlnesc în următorul meci din Superliga pe FCU Craiova, pe teren propriu, într-un meci programat vineri, de la ora 17:00.