Steaua Emilian Pacionel Fotbal intern EXCLUSIV | "Du-te, ma, si uita-te pe filmare!" :)) Moment incredibil in meciul jucat ieri de Steaua! Ce a facut atacantul ca sa-l convinga pe arbitru sa dea penalty
Data publicarii: Sambata 27 Februarie 2021, 01:36
Data actualizarii: Sambata 27 Februarie 2021, 01:37

Presiunea de pe umerii arbitrilor e maxima chiar si la amicale! :)

La testul dintre Steaua si Popesti Leordeni, Pacionel a vrut sa-l impresioneze pe Oprita. Nemultumit de o decizie a arbitrului, atacantul crescut la FCSB a protestat vehement, incurajat si de Barbulescu, ramas in spatele portii adverse dupa ce e a fost inlocuit. Cand a observat camera PRO TV, centralul i-a recomandat lui Pacionel, convins in continuare ca ar fi trebuit sa primeasca penalty, sa vada reluarea fazei. :)

Raspunsul fotbalistului a venit pe un ton care nu i-a convenit deloc arbitrului: "Du-te, ma, si uita-te pe filmare! Du-te si uita-te!" - i-a strigat jucatorul in timp ce se indeparta. Pacionel n-a primit penalty, dar a luat un cartonas galben in urma fazei din repriza a doua a jocului castigat de Steaua cu 6-3.

• EXCLUSIV | Du-te, ma, si uita-te pe filmare! :)) Moment incredibil in meciul jucat ieri de Steaua! Ce a facut atacantul ca sa-l convinga pe arbitru sa dea penalty

Pacionel n-a plecat doar cu un cartonas de la stadion. In prima repriza, a reusit sa egaleze la 3 in minutul 45.