csa steaua amical Liga 3 Steaua Fotbal intern MASACRU in meciul castigat azi de Steaua! Scor HALUCINANT: un jucator a dat 5 goluri intr-o repriza! Cat s-a terminat
Data publicarii: Miercuri 24 Februarie 2021, 19:50
Data actualizarii: Miercuri 24 Februarie 2021, 19:54

Steaua a reusit o victorie de senzatie in amicalul disputat la 34 de ani de la meciul istoric cu Dinamo Kiev.

Stelistii au sarbatorit cucerirea Supercupei Europei printr-o victorie la scor. Echipa lui Daniel Oprita a invins echipa secunda a celor de la Academica Clinceni cu scorul de 8-0.

Cele mai multe goluri ale partidei au fost reusite de Florin Rasdan, care a inscris de 5 ori. Pentru ros-albastri au mai marcat Nicolae, doua goluri, si Morariu.

Cum a aratat echipa de start a Stelei: Balbarau, Morariu, Bactar, Calintaru, Neacsu, Mihaescu, Enceanu, Nitu, Rasdan, Mihalache, Nicolae.

Liga a treia se reia in luna martie, stelistii urmand a o infrunta in primul meci oficial din 2021 pe marea rivala, FCSB 2.