FOTO ȘI VIDEO Tata Hulk, încă un gol de autor, ca în vremurile bune! Al treilea meci consecutiv cu gol înscris pentru atacantul de 37 de ani

hulk Atletico Mineiro Copa Libertadores Palmeiras Paulinho Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 20 Octombrie 2023, 11:58
Data actualizarii: Vineri 20 Octombrie 2023, 12:05

Vârful brazilian continuă evoluțiile la cel mai înalt nivel la Atletico Mineiro.

Atletico Mineiro a învins-o în noaptea de joi spre vineri pe Palmeiras, semifinalistă în Copa Libertadores, scor 2-0 în etapa a 27-a din campionatul Braziliei.

Veteranul Hulk (37 de ani) a deschis scorul în minutul 2, cu un șut de la distanță (al treilea meci consecutiv în care marchează), iar colegul său din atac Paulinho a stabilit scorul final cu un sfert de oră înainte de finalul întâlnirii.

Atletico Mineiro este pe locul 7, la un singur punct acum de Palmeiras și de locurile de Copa Libertadores.

În acest an, Hulk are 11 goluri în 11 meciuri în campionatul statal Mineiro și 10 goluri în 24 de partide în Serie A din Brazilia.

Atacantul a impresionat în Europa între 2008 și 2016, când înscria pe bandă rulantă pentru FC Porto și Zenit Sankt Petersburg.