VIDEO Tata Hulk! Gol minunat al atacantului brazilian de 37 de ani, care a înscris de 6 ori în primele 4 meciuri din 2023

hulk Atletico Mineiro Cruzeiro FC Porto nationala Braziliei Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 11:50
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 11:50

Fostul vârf al lui FC Porto și al naționalei ”Seleção” evoluează acum la Atletico Mineiro, în țara natală.

Hulk, fostul atacant al lui FC Porto sau Zenit Sankt Petersburg și al naționalei Braziliei, care va împlini 37 de ani în iulie, este același golgheter ca în vremurile sale bune și la Atletico Mineiro, în țara natală.

În ultimul meci din campionatul statal Mineiro, Hulk a marcat în 1-1 în deplasare cu Cruzeiro și a ajuns astfel la 6 goluri în primele 4 meciuri oficiale din 2023!

Hulk marchează meci de meci la Atletico Mineiro în 2023

Împotriva lui Cruzeiro, veteranul atacant a egalat în minutul 81 după o execuție magistrală din lovitură liberă.

Accidentat la sfârșitul anului 2022, Hulk a revenit pe teren la finalul lunii ianuarie și de atunci înscrie meci de meci: dublă în 2-1 cu Caldense, golul victoriei în minutul 89 în 2-1 cu Tombense, din nou dublă în 3-0 cu Democrata și reușita de acum din 1-1 cu Cruzeiro!