VIDEO Hulk, de neoprit! 90 de minute și un gol magnific în Copa Libertadores la 38 de ani + statistici SF la ultimul meci

hulk Atletico Mineiro Caracas FC Copa Libertadores gabriel milito Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 29 Mai 2024, 11:57
Data actualizarii: Miercuri 29 Mai 2024, 12:02

Atacantul brazilian care a impresionat în Europa face legea acum la Atletico Mineiro, în țara natală.

Cu veteranul Hulk (38 de ani în iulie) integralist și marcator în minutul 90+3, Atletico Mineiro a defilat în meciul cu Caracas FC, 4-0 miercuri dimineața, și a câștigat lejer grupa din Copa Libertadores, obținând astfel calificarea în fazele superioare ale Ligii Campionilor din America de Sud.

Meciul cu Caracas FC a fost o demonstrație de fotbal pentru Hulk și compania: 32-2 la șuturile spre poartă, 12-0 la șuturile pe spațiul porții, 81% posesie!

Hulk, antrenat la Atletico Mineiro de fostul internațional argentinian Gabriel Milito

Atacantul brazilian a impresionat în Europa între 2008 și 2016, când înscria pe bandă rulantă pentru FC Porto și Zenit Sankt Petersburg.

Din luna martie, antrenorul lui Hulk la Atletico Mineiro este fostul internațional argentinian Gabriel Milito (43 de ani), fundașul central care a jucat inclusiv la FC Barcelona.