Zambete si Chin pentru Real: 2-1 cu Sociedad si e PRIMA in La Liga! Inter a batut-o pe Sampdoria | Liverpool, doar egal cu Everton! AICI tot ce s-a intamplat in marile campionate

Barcelona Bayern Munchen Cristiano Ronaldo juventus Liverpool Fotbal extern ACUM Real Sociedad 0-0 Real Madrid | Inter 2-1 Sampdoria | Liverpool, doar o remiza in derby-ul cu Everton
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Sambata 20 Iunie 2020, 16:08
Data actualizarii: Luni 22 Iunie 2020, 01:12

Weekend-ul este plin de fotbal, dupa ce majoritatea campionatelor si-au reluat activitatea.

00:55 22 Jun

Fluier final si in ultimul meci de astazi din La Liga! Real Madrid castiga cu 2-1 pe terenul lui Real Sociedad si urca pe locul 1 in Spania, fiind la egalitate cu Barcelona, cu 65 de puncte.

00:42 22 Jun

GOOOL Real Sociedad! Merino micsoreaza diferenta, invingandu-l pe Courtois cu un sut superb.

00:40 22 Jun

Final de meci in Serie A, pe Stadio Giuseppe Meazza.
Inter se impune cu 2-1 in fata Sampdoriei si castiga 3 puncte importante.
Echipa lui Conte ramane in lupta pentru titlu, fiind la 6 puncte de liderul clasamentului, Juventus, si la 5 puncte de Lazio, care ocupa a doua pozitie.

00:30 22 Jun

GOOOL Real Madrid! Karim Benzema majoreaza diferenta dupa un sut puternic pe mijlocul portii, printre adversari.

Golul lui Benzema a fost supus arbitrajului video, la fel cum s-a intamplat cu cateva minute inainte pentru un gol al gazdelor. Reusita lui Januzaj a fost anulata pe motiv de ofsaid, insa cea a lui Benzema a fost validata.

00:07 22 Jun

GOOOL Real Madrid! Sergio Ramos deschide scorul in minutul 50, dintr-un penalty obtinut de Vinicius. Diego Llorente il faulteaza pe adversarul sau in interiorul careului si arbitrul acorda o lovitura de la 11 metri fructificata de capitanul madrilenilor.

00:01 22 Jun
GOOOL Sampdoria! Throsby reduce diferenta de scor in minutul 53. El a preluat mingea respinsa gresit in careu si a trimis-o in stanga portii.

23:24 21 Jun

GOOOL Inter! Lautaro Martinez majoreaza scorul dupa un assist al lui Candreva.

23:05 21 Jun
GOOOL Inter! Romelu Lukaku deschide scorul cu un sut superb spre mijlocul portii, dupa ce mingea a ajuns la el gratie lui Eriksen.

22:58 21 Jun
REAL SOCIEDAD - REAL MADRID

Echipele de start:

22:54 21 Jun
Fluier final in ultimul meci de astazi din Premier League. Meciul dintre Everton si Liverpool s-a incheiat cu scorul de 0-0.

22:41 21 Jun

INTER - SAMPDORIA

22:39 21 Jun
Final de meci si pe Estadio de Vestalla. Valencia castiga cu 2-0 si ramane in lupta pentru un loc in cupele europene.

21:59 21 Jun

Final de meci. Atalanta a ajuns la 6 meciuri fara infrangere in Serie A!

GOOOL Sassuolo! Bourabia isi spala pacatele pentru autogolul din prima repriza. El inscrie golul de onoare in prelungirile partidei.

GOOOL Atalanta! Zapata reuseste dubla dupa ce preia mingea in interiorul careului si o trimite cu capul in coltul din dreapta al portii.

21:31 21 Jun

EVERTON 0-0 LIVERPOOL

Min. 45: Pauza pe Goodison Park. Tabela ramane neschimbata dupa prima repriza.

Min. 1: A inceput meciul.

21:13 21 Jun
GOOOL Atalanta! Jucatorul lui Sassuolo, Bourabia, inscrie in propria poarta, in minutul 38.

21:08 21 Jun
GOOOL Valencia! Rodrigo isi ia revansa pentru golul anulat in startul partidei si trimite un sut magnific pe jos spre coltul stang al portii.

20:50 21 Jun

GOOOL Atalanta! Duvan Zapata inscrie cu capul in minutul 31.

Golul a fost anulat pe motiv de hent, dupa consultarea VAR.

GOOOL Atalanta! Alejandro Gomez mareste diferenta in doar 3 minute.

GOOOL Atalanta! Djimsiti il invinge pe portarul lui Sassuolo in minutul 17, cu un sut in coltul stang.

20:48 21 Jun
20:45 21 Jun
GOOOL Valencia! Guedes trimite un sut senzational de la marginea careului. Mingea ajunge in vinclu, fara ca portarul de la Osasuna sa aiba vreo sansa.

Rodrigo a inscris si el pentru Valencia, in minutul 3, insa golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, dupa consultarea arbitrajului video.
20:15 21 Jun

ASTON VILLA 1-2 CHELSEA

Min. 90:
Meciul de pe Villa Park s-a incheiat. Chelsea a reusit sa castige toate cele 3 puncte puse in joc desi a fost condusa la pauza. Elevii lui Lampard au intors scorul in doar doua minute, Azpilicueta fiind decisiv cu cele doua assist-uri prin care a ajutat la golurile lui Pulisic si Giroud.

Min. 62: GOOOL Chelsea!
Giroud isi duce echipa in avantaj, asistat de acelasi Azpilicueta!

Min. 60: GOOOL Chelsea!
 Pulisic restabileste egalitate dupa o pasa a lui Azpilicueta!

Min. 43: GOOOL Aston Villa!
Kortney Hause deschide scorul cu un gol exceptional, reusit dupa o preluarea a mingii respinse gresit in careu.

Min. 1:
Fluier de start pe Villa Park. Jucatorii celor doua echipe au tinut un minut de reculegere la inceputul partidei.

17:55 21 Jun
Fluier final in prima partida de astazi din Premier League!
Newcastle a reusit surpriza si a invins-o cu 3-0 pe Sheffield Utd, in primul meci post-pandemie. Desi oaspetii sunt mai bine clasati, au ramas in 10 oameni din minutul 50, iar formatia de pe St. James Park a profitat, pastrand acasa toate punctele puse in joc.

16:58 21 Jun

Primul meci de astazi din La Liga s-a incheiat cu victoria fara drept de apel a celor de la Celta Vigo in fata lui Alaves, scor 6-0. Oaspetii au fost in inferioritate numerica pentru mai mult de 60 de minute, iar Celta s-a dezlantuit!

16:47 21 Jun
Cele mai tari competitii din Europa programeaza astazi cateva dueluri tari. Iata programul din orele urmatoare:

00:44 21 Jun

Final de meci pe Wanda Metropolitano. Atletico Madrid castiga cu 1-0 in fata lui Valladolid, gratie golului inscris de Vitolo cu capul, la 6 minute de la intrarea pe teren.

In urma acestui rezultat, echipa lui Simeone urca pe locul 3 in clasamentul din La Liga, la egalitate cu Sevilla, 52 de puncte.

GOOOL Atletico Madrid! Vitolo inscrie in minutul 81, dupa o lovitura cu capul, scoasa din poarta de un jucator de camp al lui Valladolid.

00:42 21 Jun

Fluier final si in meciul de pe Stadio Marc'Antonio Bentegodi. Verona a castigat cu 2-1 in fata lui Cagliari, apropiindu-se periculos de Napoli, care ocupa acum ultimul loc care asigura calificarea in Europa in sezonul urmator.
Ambele echipe au terminat meciul cu cate un om in minus.

23:46 20 Jun

Ultimul meci din Premier League de astazi s-a incheiat cu victoria lui Crystal Palace, scor 2-0, pe terenul celor de la Bournemouth.

23:04 20 Jun
LA LIGA:

A inceput meciul dintre Atletico Madrid si Valladolid. In mod deja traditional, cele doua echipe au pastrat un moment de reculegere inainte de startul partidei.

Moment de reculegere in Atletico - Valladolid
22:34 20 Jun

LA LIGA:

S-a terminat si meciul dintre Getafe si Eibar. Cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1, desi spre finalul partidei oaspetii au avut sansa de a lua cele 3 puncte puse in joc. Golul lor a fost anulat, insa, dupa consultarea VAR, pe motiv de ofsaid.

22:30 20 Jun

SERIE A:

Final de meci pe Stadio Olimpico di Torino. Cele doua echipe au remizat, scor 1-1, golurile fiind marcate in prima jumatate de ora a partidei.

? Full Time a Torino ?#TorinoParma 1 - 1#ForzaParma ???????? pic.twitter.com/mJOhFaXGOi

21:45 20 Jun
CHAMPIONSHIP:

George Puscas si-a trecut numele pe lista de fotbalisti romani care au revenit pe gazon dupa pauza cauzata de noul coronavirus.
El a jucat in remiza dintre Reading si Stoke City, scor 1-1. Romanul a intrat pe teren in minutul 38, inlocuindu-l pe marcatorul golului, Lucas Joao, care s-a accidentat.

puscas in primul meci post-pandemie

Presa britanica a scris despre Puscas ca nu a jucat deloc rau.
"Romanul a fost implicat in joc, a creat mai multe faze de gol, dar fara sa fie decisiv. Nu a jucat deloc rau, insa ii lipseste acea sclipire in fata portii", au scris cei de la Berkshire Live.
21:31 20 Jun
SERIE A:

Pauza in meciul dintre Torino si Parma. Cele doua echipe sunt la egalitate, scor 1-1.

Ionut Radu este rezerva in prima partida post-pandemie.

21:26 20 Jun
PREMIER LEAGUE:

Wolves s-a impus cu 2-0 in fata lui West Ham si continua lupta pentru un loc in cupele europene. Acum "lupii" sunt pe locul 6 in clasament, la egalitate de puncte cu Manchester United, care ocupa ultima pozitie care asigura prezenta in Europa in sezonul urmator.

20:06 20 Jun
LA LIGA:

Athletic Bilbao a castigat in fata lui Betis cu 1-0, dupa un gol inscris in minutul 7. Oaspetii au avut sansa de a egala, dar au ratat o lovitura de la 11 metri.

18:31 20 Jun

Final de meci pe Amex Stadium. Brighton se impune in fata lui Arsenal dupa un gol superb, marcat in ultimele secunde de joc.

GOOOL Brighton! Maupay isi duce echipa in avantaj cu o executie superba, in minutele de prelungire!

GOOOL Brighton! Gazdele egaleaza prin Dunk, dupa o faza inceputa cu un corner executat de Solomon March.

GOOOL Arsenal! Pepe deschide scorul cu un sut in vinclu, dupa ce ajunge primul la mingea lasata singura in interiorul careului.

BUNDESLIGA:

GOOOL Borussia Dortmund! Haaland a reusit dubla dupa o pasa a lui Brandt, trimitand mingea in poarta goala.

17:50 20 Jun

Pauza pe Amex Stadium.

Arsenal ramane, din minutul 40, fara portarul titular. Bernd Leno s-a accidentat urat la genunchi si a fost scos de pe teren, pe targa, urland de durere. In locul lui a fost introdus pe teren Martinez.

17:24 20 Jun

Rezultatele meciurilor din Bundesliga la pauza:

Rezultate Bundesliga pauza

16:58 20 Jun

GOOOOL BAYERN! Inscrie si Lewandowski golul cu numarul 32 in acest sezon! Atacantul a trimis mingea in plasa cu capul

16:57 20 Jun
GOOOOL BAYERN! Lewandowski ii paseaza perfect lui Kimmich, care trimite mingea la coltul stang al portii!
16:17 20 Jun
BAYERN - FREIBURG

16:15 20 Jun
LEIPZIG - DORTMUND

01:02 20 Jun
Se termina 0-0 intre Sevilla si Barca! Barca ramane prima in La Liga, cu 65 de puncte, 3 peste Real, care are insa un meci in minus. Pana la finalul campionatului Spaniei mai sunt 8 etape!

00:10 20 Jun
Se termina 1-1 in meciul dintre Tottenham si Manchester United!

23:55 19 Jun
GOOOL UNITED! Bruno Fernandes face 1-1!

22:47 19 Jun
GOOOL TOTTENHAM! Gol superb reusit de Bergwijn pentru Spurs!

22:43 19 Jun
Echipa de start a Barcelonei pentru meciul cu Sevilla:

22:00 19 Jun
Echipele de start pentru Tottenham - Manchester United:

14:42 19 Jun

La Liga

Etapa 30 din La Liga incepe azi, cu Granada - Villareal. Meciul zilea din campionatul spaniol este Sevilla - Barceloa. Real Madrid isi pune toate sperantele in Sevilla, pentru a o incurca pe Barcelona. Catalanii au avut tot timpul meciuri grele in deplasarile de la Sevilla si abordeaza meciul fara 4 jucatori importanti: Dembele, Sergi Roberto, Umtiti si De Jong. Real Madrid va juca duminica de la 23:00 intr-o alta deplasare la fel de dificila. Merge la San Sebastian pentru duelul cu Real Sociedad, in speranta de a tine pasul cu Barcelona in fruntea clasamentului.

Serie A

Campionatul Italiei revine dupa pauza de trei luni. Chiar daca s-au jucat meciuri in Cupa, italienii sunt la prima etapa in campionat de dupa pandemie. Juventus va juca in deplasare la Bologna, luni de la 22:45. Cristiano Ronaldo este flamand de goluri dupa ce nu a gasit poarta in doua meciuri din Cupa Italiei. Inter joaca acasa cu Sampdoria, iar Lazio, principala urmaritoare a lui Juve, joaca abia miercuri, cu Atalanta.

Premier League

In Anglia, lucrurile sunt clare. Liverpool mai are nevoie de doar doua victorii pentru a deveni campioana. Va juca in primul meci de dupa pauza cu Everton, in derby-ul Merseyside. Astazi se joaca un alt super meci: Tottenham - Manchester United. E batalie mare pentru locul 4, ultimul care duce in Liga Campionilor. Chelsea, United si Sheffield sunt toate cu sanse la Champions League.

Bundesliga

In Bundesliga s-a stabilit deja campioana. Bayern Munchen a cucerit al optulea titlu consecutiv, iar lupta se da si aici pentru locurile de Champions League. Toate meciurile se joaca sambata de la 16:30, pentru a nu exista discutii in ceea ce priveste luptele indirecte. Gladbach si Leverkusen trag tare pentru locul 4, iar la retrogradare, lucrurile sunt aproape clare. Leipzig - Dortmund este meciul vedete al rundei, in timp ce Bayern primeste vizita lui Freiburg.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Messi, Ronaldo si Haaland, toti in acelasi weekend! Liverpool revine in derby-ul Merseyside, Barcelona are super meci, iar in Bundesliga se decid echipele de UCL