Debut nebun in Zweite Bundesliga! Cartonas rosu si gol la doar 4 minute de la inceperea meciului

bundesliga 2 11 metri botosani eliminare Germania Fotbal extern Debut nebun in Zweite Bundesliga! Cartonas rosu si gol la doar 4 minute de la inceperea meciului
Data publicarii: Sambata 16 Mai 2020, 16:28
Data actualizarii: Sambata 16 Mai 2020, 20:07

Echipele Aue si Sandhausen au dat startul ligii secunde de fotbal din Germania.

Capitanul echipei Sandhausen, Diekmeier, nu a stat prea mult pe ganduri si l-a faultat pe jucatorul celor de la Aue, Florian Kruger, in interiorul suprafetei de pedeapsa. Arbitrul a fost nevoit sa il elimine direct si sa dicteze lovitura de la 11 metri.

Dimitrij Nazarov a inscris din penalty, reusind sa il invinga pe fostul portar de la Botosani, Martin Fraisl, iar scorul era 1-0 pentru oaspeti.

In minutul 64 Kruger puncta pentru 2-0. Cinci minute mai tarziu, in minutul 69, Cacutalua marca pentru 3-0.

Oaspetii au reusit sa marcheze golul de onoare prin Biada, in minutul 80.

Aue a reusit sa se impuna pana la final cu scorul de 3-1 si se afla pe locul 5 in clasament.

Cancelarul Germaniei a dat unda verde fotbalului, dupa ce acesta a fost oprit pe 8 martie din cauza pandemiei de coronavirus.