Budescu nu si-a putut ajuta echipa! Damac ramane pe loc retrogradabil in campionat

Damac Arabia Saudita Budescu Fotbal extern Budescu nu si-a putut ajuta echipa! Damac ramane pe loc retrogradabil in campionat
Data publicarii: Marti 23 Februarie 2021, 20:07
Data actualizarii: Marti 23 Februarie 2021, 20:13

Damac a jucat in deplasarea de la Al Ain, scor 1-1, intr-un meci al etapei a 20-a din campionatul Arabiei Saudite.

Budescu a inceput partida titular si a jucat toate cele 90 de minute. Din pacate, fostul jucator de la Astra nu a putut aduce cele 3 puncte echipei sale, iar Damac a remizat. Al Ain a deschis scorul prin Al-Harbi in minutul 46. Hamzi a restabilit egalitatea in minutul 77 iar scorul a fost 1-1.

Damac se afla pe locul 15 in clasament din 16 echipe. Clubul lui Constantin Budescu se afla la 7 puncte de ultimul loc care o poate salva de la retrogradere.