Ante Puljic și-a găsit echipă! Unde va evolua fostul căpitan de la Dinamo
![Ante Puljic și-a găsit echipă! Unde va evolua fostul căpitan de la Dinamo Ante Puljic Bnei Sakhnin Dinamo Puljic Transfer](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/07/20/image_galleries/729819/ante-puljic-si-a-gasit-echipa-unde-va-evolua-fostul-capitan-de-la-dinamo_1_size6.jpg)
Fundașul a semnat un contract pentru un sezon, cu opțiune de prelungire pentru încă unul.
Despărțirea de Dinamo s-a făcut în termeni nu tocmai buni, însă fundașul s-a împăcat cu ideea și a avut un mesaj de susținere pentru fani și club. Croatul nu a stat mult fără angajament și la puțîn peste o săptămâni de la plecarea din România, Ante Puljic a semnat cu Bnei Sakhnin, formația din prima liga a Israeulului.
Puljic se va alătura lotului echipei care se pregătește în Bulgaria în această perioadă. Bnei Sakhnin a încheiat sezonul trecut al campionatului din Israel pe locul 11.
"Puljic și-a făcut bagajele și a plecat fără să ne ceară voie. A făcut și vreo 6 penalty-uri, avea și o problemă la genunchi… nu regretăm pe nimeni, uitați, am obținut o victorie și fără ei. Sunt jucători care aveau salarii foarte, foarte mari pentru Liga 1, pentru ce-și permite Dinamo acum", a spus Mureșan despre Puljic.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News