Ce debut pentru Dumitru Cardoso! A marcat o ”dublă” pentru noua sa echipă în primul meci oficial

Dumitru Cardoso Ante Puljic Bnei Sakhnin FC Hapoel Tel Aviv uta Stranieri
Data publicarii: Duminica 28 August 2022, 09:51
Data actualizarii: Duminica 28 August 2022, 09:57

Atacantul Nicolao Manuel Dumitru Cardoso are cetățenie română și a jucat pentru naționalele de tineret ale Italiei.

Dumitru Cardoso, pe numele său întreg Nicolao Manuel Dumitru Cardoso (30 de ani), atacant cu cetățenie română născut în Suedia și care a evoluat pentru naționalele de tineret ale Italiei, a avut un debut oficial de vis la Bnei Sakhnin FC, echipă din prima ligă din Israel.

Cardoso a marcat ambele goluri în victoria de sâmbătă a lui Bnei Sakhnin, 2-0 în deplasare cu Hapoel Tel Aviv. Reușitele fotbalistului care în România a jucat ultima dată la UTA au venit în minutele 11 și 33.

Dumitru Cardoso, înlocuit cu ex-dinamovistul Ante Puljic

Cu opt minute înainte de finalul întâlnirii, atacantul cu tată român și mamă braziliancă a fost schimbat cu Ante Puljic, fostul fundaș central al lui Dinamo.

Până la debutul oficial de sâmbătă, Cardoso a mai evoluat în tradiționala competiție semi-oficială Toto Cup, unde a înscris două goluri în patru meciuri.