Tatarusanu a inschis poarta in partida cu Sparta Praga! AC Milan s-a calificat in primavara Europa League

Ciprian Tatarusanu AC Milan Europa League Sparta Praga Europa League Tatarusanu, din nou TITULAR pentru AC Milan in Europa League! Inca o sansa pentru portarul roman
Data publicarii: Joi 10 Decembrie 2020, 22:51
Data actualizarii: Vineri 11 Decembrie 2020, 16:26

AC Milan a castigat ultimul meci din grupele Europa League impotriva lui Sparta Praga si s-a calificat in primavara Europa League.

UPDATE 23:59: Tatarusanu a fost titular in poarta italienilor si a avut doua interventii incredibile. In minutul 57, la scorul de 1-0 pentru italieni, Ladislav Krejc, mijlocasul cehilor, a scapat singur catre poarta si a sutat, dar poartarul roman a avut un reflex incredibil.

Min minutul 93, Tatarusanu si-a mai salavat o data echipa dupa ce a blocat executia lui David Moberg Karlsson.

Ciprian Tatarusanu (34 ani) a fost trimis de Pioli titular si in returul cu Sparta Praga, dupa ce a fost integralist si in meciul tur, acolo unde nu a incasat niciun gol, iar Milan s-a impus cu 3-0.

Portarul roman a ajuns astfel la al 3 lea meci in tricoul lui AC Milan, dupa ce a mai jucat si in remiza cu AS Roma din Serie A, 3-3.

Tatarusanu si-a anuntat retragerea de la nationala Romaniei dupa meciul cu Irlanda de Nord, incheiat 1-1.