Leverkusen 1-0 Rangers | Ianis Hagi si Rangers, OUT din Europa League dupa 4-1 la general cu Leverkusen! Mijlocasul roman a primit doar 30 de minute

rangers Bayer Leverkusen Europa League Ianis Hagi Europa League Leverkusen - Rangers, LIVE TEXT de la 19:55 | Ianis Hagi incearca IMPOSIBILUL in Germania! Scotienii trebuie sa revina de la 3-1 in tur pentru nemti
Data publicarii: Joi 06 August 2020, 17:29
Data actualizarii: Joi 06 August 2020, 21:50

Leverkusen s-a calificat in sferturile Europe League dupa 4-1 in dubla-mansa cu Rangers.

LEVERKUSEN 1-0 RANGERS

Nemtii s-au impus in ambele meciuri cu Rangers, care ramane in afara Europa League! Ianis Hagi a inceput meciul pe banca de rezerve si a fost trimis in teren de Gerrard abia in minutul 60, cand scorul era deja 4-1 la general pentru Leverkusen.  Mijlocasul roman nu s-a facut remarcat pe durata celor 30 de minute pe care le-a primit.

• Leverkusen - Rangers, LIVE TEXT de la 19:55 | Ianis Hagi incearca IMPOSIBILUL in Germania! Scotienii trebuie sa revina de la 3-1 in tur pentru nemti

FINAL

Min. 60: Schimbare la Rangers! Intra Ianis Hagi in locul lui Barker!

Min. 51: GOOOL LEVERKUSEN! Diaby deschide scorul cu un sut din interiorul careului! Sansele scotienilor de calificare sunt aproape inexistente.

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Leverkusen s-a impus clar in meciul tur al optimilor de finala de pe Ibrox, 3-1, iar returul il joaca pe teren propriu, deci avantajul este de partea nemtilor, care au jucat ultimul meci pe 4 iulie.

De cealalta parte, Rangers are avantajul meciurilor in picioare, ultimul meci l-au jucat pe 1 august, in startul campionatului din Scotia si vin dupa victoria cu Aberdeen, dar si o serie de victorii in meciurile amicale cu echipe precum Lyon si Nice.

Ianis Hagi este anuntat titular pentru meciul din aceasta seara.