Surprize URIASE in Europa League! Arsenal, scoasa le Emirates dupa o NEBUNIE de meci cu Olympiakos! Ajax, Porto si Sporting sunt si ele OUT! Aici echipele calificate

Europa League Arsenal Claudiu Keseru Ludogorets Manchester United Europa League 22:00 Inter - Ludogorets, Arsenal - Olympiakos si Manchester United- Club Bruge, meciurile serii in Europa League | Keseru va juca la Milano fara spectatori! Salzburg - Frankfurt, AMANAT
Live Blog
EUROPA LEAGUE
Data publicarii: Joi 27 Februarie 2020, 21:00
Data actualizarii: Vineri 28 Februarie 2020, 01:22

Urmarim si comentam impreuna meciurile serii din Europa League pe www.sport.ro, aplicatia sport.ro si Facebook sport.ro.

23:55 28 Feb
In ultimul meci al 16-imilor, Salzburg nu a reusit sa intoarca rezultatul din meciul tur cu Frankfurt. Meciul s-a terminat 2-2, iar nemtii merg mai departe dupa 6-3 la general.

In optimi, Eintracht Frankfurt va da piept cu FC Basel.
01:19 28 Feb
ECHIPELE CALIFICATE IN OPTIMILE EUROPA LEAGUE:

SCORURILE FINALE ALE SAISPREZECIMILOR EUROPA LEAGUE:

23:12 27 Feb
GOOOL OLYMPIAKOS! Cisse deschide scorul pe Emirates cu o lovitura de cap! Scorul este 1-1 la general.

23:09 27 Feb
GOOOOL INTER! Lukaku isi duce echipa in avantaj inainte de pauza, iar sansele bulgarilor la calificare sunt minime

22:40 27 Feb

Basaksehir se CALIFICA in optimile Europa League dupa ce a intors scorul cu Sporting. Meciul tur s-a incheiat 3-1 pentru portughezi iar turcii nu mai aveau sanse mari de calificare, insa au intors rezultatul si au trimis-o pe Sporting acasa.

22:37 27 Feb
GOOOOL INTER! Italienii egaleaza rapid prin Biraghi care a primit mingea de la Eriksen

22:36 27 Feb
GOOOOL LUDOGORETS! Cauly Oliveira deschide scorul in Italia dupa ce primeste mingea de la Cicinho in interiorul careului

22:07 27 Feb

Meciul dintre Basaksehir si Sporting se joaca in prelungiri, dupa ce turcii au intors rezultatul din meciul tur, 3-1.

22:06 27 Feb
Echipele calificate pana acum sunt: Wolves, FC Basel, Leverkusen, AS Roma, LASK si Wolfsburg.

21:04 27 Feb
Scorurile primelor meciuri din returul saisprezecimilor din Europa League la pauza:
17:20 27 Feb
Alexandre Lacazette a avut numai cuvinte de lauda la adresa lui Bukayo Saka, fundasul stanga al lui Arsenal de doar 18 ani!
Saka a reusit 2 goluri si 4 pase decisive in acest sezon de Europa League.

17:16 27 Feb
Arsenal primeste vizita lui Olympiakos pe Emirates, dupa ce in tur s-a impus cu 1-0. Pentru "tunari" a marcat atunci Alexandre Lacazette:

17:14 27 Feb
Jucatorii lui Ludogorets la sosirea in Milano:

17:12 27 Feb
Keseru, Moti si Dragos Grigore vor incerca sa rastoarne la Milano scorul din meciul tur cu Inter. Ludogorets a pierdut pe teren propriu cu 2-0. Partida din Italia se va juca fara spectatori din cauza coronavirusului.
Arsenal primeste vizita lui Olympiakos pe Emirates si va incerca sa consolideze rezultatul din Grecia. "Tunarii" s-au impus pe Karaiskakis cu 1-0.
Solskjaer are emotii in cursa calificarii cu Manchester United. "Diavolii" au remizat in Belgia cu Club Brugge, scor 1-1 si diseara vor avea nevoie de o victorie sau de o remiza alba pentru a se califica in optimi.
Partida dintre Salzburg si Eintracht Frankfurt a fost amanata din cauza unei furtuni severe.
  • 22:00 Inter - Ludogorets, Arsenal - Olympiakos si Manchester United- Club Bruge, meciurile serii in Europa League | Keseru va juca la Milano fara spectatori! Salzburg - Frankfurt, AMANAT
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”