Cupa Mondiala face victime! Comentatorul de la televiziunea din Egipt a MURIT dupa golul infrangerii cu Arabia Saudita din prelungiri!

Cupa Mondiala 2018 Abdul Rahim Mohamed Negma Campionatul Mondial de Fotbal CM 2018 Egipt Cupa Mondiala 2018 Cupa Mondiala face victime! Comentatorul de la televiziunea din Egipt a MURIT dupa golul infrangerii cu Arabia Saudita din prelungiri!
Data publicarii: Marti 26 Iunie 2018, 18:11
Data actualizarii: Marti 26 Iunie 2018, 18:11

Tragedie incredibila in Egipt.

Egiptenii pleaca acasa dupa infrangerea cu Arabia Saudita de la Cupa Mondiala, scor 1-2. A fost un meci nebun, decis de reusita lui Salem din minutul 5 de prelungiri!

Drama sportiva a egiptenilor nu se compara insa cu cea de acasa. Fostul jucator si antrenor de la Zamalek, Abdul Rahim Mohamed Negma, invitat sa comenteze partida in direct la TV, a murit la scurt timp dupa reusita lui Salem!

Acesta era invitat in calitate de expert la televiziunea Nile Sports Channel pentru a comenta partida egiptenilor. El si-a pierdut cunostinta dupa la finalul nebun din prelungiri si a fost transportat de urgenta la spital. In final, a murit din cauza unui atac de cord, anunta portarul egiptean Youm7.

"Medicii l-au resuscitat jumatate de ora, dar din pacate, inima lui nu a reactionat", a spus seful spitalului din Cairo pentru sursa citata.

Apropiatii Abdul Rahim Mohamed Negma spun ca acesta nu s-a plans de probleme de sanatate pana acum, dar ca era foarte suparat de jocul prestat de nationala la Cupa Miondiala. Egipt a pierdut toate partidele de la Cupa Mondiala si a terminat grupa pe ultimul loc.