Jorge Sampaoli Atletico Mineiro Brazilia Olympique de Marseille Sport Recife Campionate externe Sumudica e mic copil! :) SHOW TOTAL facut de fostul selectioner al Argentinei la un meci din Brazilia! Imaginile care vor face inconjurul lumii
Data publicarii: Luni 22 Februarie 2021, 10:22
Data actualizarii: Luni 22 Februarie 2021, 10:30

Sport Recife si Atletico Mineiro s-au intalnit in penultima etapa a campionatului Braziliei.

In minutul 85, la scorul de 2-1 pentru Atletico Mineiro, gazdele de la Sport Recife au primit o lovitura de la 11 metri, fapt ce l-a infuriat la culme pe antrenorul oaspetilor, Jorge Sampaoli.

Fostul selectioner al Argentinei a avut o reactie care i-ar face invidiosi pana si pe Dan Petrescu sau Marius Sumudica. Viitorul antrenor al lui Olympique Marseille a intrat pe gazon pentru a se certa cu arbitrul si a fost eliminat, dar a urmarit finalul meciului de pe un gard de la marginea terenului.

• Sumudica e mic copil! :) SHOW TOTAL facut de fostul selectioner al Argentinei la un meci din Brazilia! Imaginile care vor face inconjurul lumii

Potrivit Tyc Sports, in momentul in care a iesit de pe teren, Sampaoli i-ar fi strigat celui de-al patrulea oficial: "Trebuie sa le fie rusine! Este o rusine! Ce naiba te uiti la mine, rahatule?"

In cele din urma echipa lui Sampaoli s-a impus cu scorul de 3-2 dupa un gol marcat in minutul 8 al prelungirilor si se afla pe locul 3 cu o etapa inainte de finalul campionatului.

In varsta de 60 de ani, Jorge Sampaoli a mai antrenat de-a lungul carierei echipe precum Sevilla, Universidad de Chile sau Santos.

A condus nationala Argentinei la Campionatul Mondial din 2018 disputat in Rusia, unde echipa lui Messi a fost eliminata in optimi cu 4-3 de viitoarea castigatoare a competitiei Franta.

Reputatul jurnalist italian Fabrizio Romano, specializat pe piata transferurilor, a anuntat ca Sampaoli va prelua banca tehnica a lui Olympique de Marseille, urmand sa semneze un contract pana in iunie 2023.