Genk beerschot Jan Van den Bergh Fotbal extern Ce torpila! Portarul nici nu a vazut mingea! :) Sut MAGNIFIC de la 30 de metri, direct in vinclu! A inscris, iar apoi s-a bucurat in cel mai ciudat mod posibil
Data publicarii: Luni 22 Februarie 2021, 08:43
Data actualizarii: Luni 22 Februarie 2021, 08:43

Genk si Beerschot s-au intalnit in etapa cu numarul douazeci si sapte din Pro League.

Oaspetii s-au impus cu 2-1 pe terenul lui Genk! Scorul a fost deschis de Jan Van den Bergh, in minutul 65, care a sutat superb de la 30 de metri, direct in vinclu. Portarul a plonjat pentru a respinge, insa nu a reusit sa intervina.

• Ce torpila! Portarul nici nu a vazut mingea! :) Sut MAGNIFIC de la 30 de metri, direct in vinclu! A inscris, iar apoi s-a bucurat in cel mai ciudat mod posibil

Holzhauser a marit avantajul lui Beerschot in minutul 82, din penalty, iar Hrsovsky a inscris in al treilea minut de prelungiri golul prin care a redus din diferenta.

Dupa aceasta etapa, Genk este pe locul 3 in clasament, insa a ajuns la trei infrangeri consecutive, in timp ce Beerschot ocupa locul 6.