UPDATE: PAOK - AEK A FOST INTRERUPT DEFINITIV! Toate momentele unei seri halucinante: patronul lui Lucescu a intrat cu pistolul pe teren

PAOK Salonic AEK Atena Grecia Razvan Lucescu Campionate externe
Data publicarii: Duminica 11 Martie 2018, 19:30
Data actualizarii: Duminica 11 Martie 2018, 23:40

PAOK Salonic, echipa lui Razvan Lucescu, respira. Elenii au scapat de depunctarea dictata de comisii in urma scandalului monstru de la meciul cu Olympiakos.

UPDATE 23:35 | OFICIAL: Meciul nu se mai reia, anunta presa din Grecia!

UPDATE 23:15 | La aproximativ doua ore de la scandalul monstru de la Salonic, jucatorii sunt inca la stadion si asteapta un semn pentru a incheia partida

UPDATE | O fotografie incredibila circula pe Twitter, insa autenticitatea ei nu a fost confirmata! Aparent, patronul lui PAOK ar fi avut un pistol la curea

UPDATE | Imagini noi cu momentul in care oficialii lui PAOK au intrat pe teren

UPDATE | Presa elena relateaza ca patronul lui PAOK a intrat pe teren insotit de bodyguarzi si a intentionat chiar sa il loveasca pe arbitrul partidei

UPDATE Min 90+10 | Meciul a fost intrerupt pe o perioada nedeterminata!

UPDATE Min 90 | Vezi AICI golul anulat lui Fernando Varela, care a iscat nebunia la Salonic

UPDATE Min 90 | Patronul lui PAOK a intrat pe gazon de nervi, dupa golul anulat lui Fernando Varela, si le cere jucatorilor sa paraseasca terenul, scrie ProSport

UPDATE Min 90 | Scandal monstru la Salonic! Fernando Varela marcheaza pentru echipa lui Razvan Lucescu, dar golul este anulat! Jucatorii lui PAOK protesteaza vehement si se creaza o busculada

UPDATE Min 45 | Pauza la Salonic, dupa o prima repriza incinsa. Ambele echipe au jucat un fotbal dur, iar arbitrul a acordat cinci cartonase galbene. Echipa vizitatoare a fost mai activa si a pus-o in dificultate pe PAOK.

Echipele de start

PAOK a scapat, cel putin momentan, de depunctare si de sanctiunea care i-a inchis portile. Echipa lui Razvan Lucescu a primit acceptul a de juca cu spectatori derby-ul cu AEK Atena, in urma careia poate reveni pe primul loc in campionatul elen.

Disputat sub un cod rosu de risc, meciul PAOK - AEK incepe la ora 19:30.

Organizatorii au montat pe stadion mai multe plase in dreptul tribunelor si peluzelor, pentru a se asigura ca obiectele aruncate nu vor ajunge pe gazon.