Viitorul exista pentru Steaua! Stelistii revin pe locul 2, dupa 2-1 cu Viitorul! Budescu a reusit o nebunie: bara-bara-gol! VIDEO AICI

FCSB National Arena playoff Steaua Viitorul Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Martie 2018, 18:48
Data actualizarii: Duminica 11 Martie 2018, 23:18

Urmareste aici cele mai importante faze ale meciului

Min 90: FINAL DE MECI! Stelistii castiga si revin pe locul 2 in clasament, si raman astfel in lupta pentru titlu.

6. Poli Iasi 20p

Min 88: Stelistii traiesc periculos finalul de meci - Viitorul s-a instalat in jumatatea Stelei si ataca, fara sa aiba ocazii clare de poarta. Sunt multe centrari in careul lui Cojocaru.

Min 80: Asistenta de pe stadion, anuntata de crainic - 8753 de spectatori.

Min 75: GOOOL VIITORUL | Mladen inscrie cu un sut din centrul careului, dupa o pasa venita din corner de la Ianis Hagi, si Viitorul reintra in meci.

Min 72: Bara a lui Alibec, dupa o centrare din corner, excelenta, venita de la Budescu.

Min 69: Alibec traieste! :) Pasa din rabona, pe pozitie viitoare, pentru Budescu, si iese o actiune foarte spectaculoasa a stelistilor - Budescu centreaza in careu pentru Florin Tanase, capitanul Stelei este blocat in momentul sutului.

Min 67: «» Ultima schimbare in tabara lui Hagi - a intrat Capusa, a iesit Ciobanu.

Min 65: Denis Dragus primeste intr-o pozitie buna, in centrul careului, dar suteaza slab, pe jos, nicio problema pentru Balgradean.

Min 64: «» Alibec ii ia locul lui Gnohere

Min 62: «» Matan intra in locul lui Chitu

Min 50: Nimic nou in jocul Viitorului, deocamdata. Actiunile de atac sunt anemice, defensiva Stelei n-a fost pusa niciun moment in pericol. La cum curge jocul, stelistii nu au cum sa piarda cele trei puncte.

Min 46: «» Cate o schimbare in fiecare echipa la pauza - Ovidiu Popescu a intrat in locul lui Pintilii, iar Dragus i-a luat locul lui Doru Dumitrescu.

PAUZA | FCSB 2 VIITORUL 0 | O prima repriza in care Viitorul n-a avut nicio actiune de poarta. Si stelistii au inceput greu, fara mari realizari pana in minutul 30. Diferenta a fost facuta de cateva momente de sclipire ale jucatorilor lui Dica. Budescu a reusit o executie senzationala, in minutul 32, iar scorul a fost majorat de Momcilovici, sapte minute mai tarziu, in urma unei lovituri de colt. Hagi trebuie sa schimbe ceva in jocul echipei sale la pauza, altfel risca sa plece cu un sac de goluri de la Bucuresti.

Min 39: GOOOL STEAUA | Momcilovici inscrie din doi metri, dupa o centrare din corner a lui Man si o prelungire cu capul, de la prima bara, a lui Tanase.

Momcilovici era in pozitie regulamentara in momentul pasei lui Florin Tanase.

Min 32: GOOOOL STEAUA | Fenomenala executia lui Budescu - un sut din marginea careului, spre vinclu, bara-bara-gol.

VIDEO AICI

Min 26: Viitorul cere penalty la un duel intre Chitu si Nedelcu in careul stelistilor. Pe reluari se vede ca Nedelcu a fost primul la minge.

Min 24: Lovitura libera pentru stelisti, de la 20 de metri, Budescu suteaza in zid

Min 20: Prima actiune cu adevarat legata a stelistilor e finalizata cu o executie spectaculoasa - Budescu primeste o centrare de la Nedelcu si suteaza din voleu, cu exteriorul. Budescu nu a lovit insa in plin, asa ca pentru Cojocaru a fost o minge usoara.

Min 12: Tudor Baluta are probleme dupa o ciocnire cu Man, in urma unui duel aerian. Mijlocasul Viitorului primeste ingrijiri medicale si poate continua.

Min 10: Inceput de meci linistit, fara prea mari realizari - stelistii s-au apropiat mai periculos de poarta adversa, la o faza la care Budescu i-a pasat pe culoar lui Tanase; Cojocaru a iesit insa la timp si a retinut.

Min 1: Istvan Kovacs este centralul acestui meci. Gigi Becali nu a venit la stadion, si a anuntat ca "titlul e pierdut fara o victorie in aceasta seara." Dica risca sa fie demis! DETALII AICI

UPDATE: Echipele de start

FCSB: Balgradean - Benzar, Planici, Momcilovici, Morais - Pintilii, Nedelcu - Man, Budescu, Florin Tanase - Gnohere.

VIITORUL: Cojocaru - Mladen, Taru, Hodorogea, Ganea - Cicaldau, Baluta, Dumitrescu - Ciobanu, Chitu, Ianis Hagi

Clasamentul inainte de meci:

Steaua si Viitorul se intalnesc in aceasta seara, pe National Arena, in prima etapa a playoff-ului. Este un meci extrem de important in ecuatia clasamantului - victoria este singura optiune a stelistilor pentru a reveni pe primul loc, iar Viitorul este obligata sa castige ca sa intre in lupta pentru Europa.

Pentru primul 11, antrenorul Nicolae Dica l-a ales pe Gnohere ca varf de atac. Momcilovici ii ia locul lui Gaman si va juca alaturi de Planici in centrul defensivei.