BARCA 5-2 BETIS! NOAPTEA LUI GRIEZMANN: dubla cu Betis! Gol FANTASTIC in Bournemouth - City! Radu a primit 3 goluri in Roma 3-3 Genoa! PSG 4-0 Toulouse

Liverpool Arsenal Bundesliga la liga Serie A Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 25 August 2019, 21:00
Data actualizarii: Luni 26 August 2019, 00:49

AICI AI TOT CE SE INTAMPLA IN MARILE CAMPIONATE ALE EUROPEI!

22:46 25 Aug
GOOOL GRIEZMANN!!! 1-1 in Barcelona - Betis!!!

22:38 25 Aug
NABIL FEKIR inscrie primul sau gol pentru Betis!!! O face chiar pe Camp Nou, cu Barcelona!!!!

21:08 25 Aug
Primul soc al campionatului in Serie A: Udinese a batut-o pe Milan!

21:07 25 Aug
Rezultatele finale ale meciurilor jucate azi in Anglia:

21:06 25 Aug
Echipa de start a Barcelonei pentru meciul cu Betis:

21:04 25 Aug
Victorie uriasa obtinuta de Newcastle pe terenul lui Tottenham!

20:00 25 Aug
Rezumatul meciului Bournemouth - City:

17:06 25 Aug

Bournemouth - City e 1-2 la pauza! Gazdele sunt tinute in meci de golul fantastic al lui Wilson, din lovitura libera.

16:17 25 Aug

Bournemouth - Manchester City 1-3

Fazele cheie

min 63: GOL City | Din nou Aguero, dupa o actiune personala superba.

Min 45+2 GOL BOURNEMOUTH |
Marcheaza superb Wilson, din lovitura libera!

Min 43 - GOL City |
Sterling majoreaza diferenta din pasa lui David Silva

Min 15 - GOL City |
Kun Aguero deschide scorul in favoarea echipei lui Pep Guardiola cu un sut din apropiere

Echipele

21:56 24 Aug
Real a marcat in minutul 82 prin Benzema, dar n-a fost suficient. Se termina 1-1 pe Bernabeu intre Real si Valladolid! E primul pas gresit al sezonului pentru Zidane!

21:33 24 Aug
Liverpool castiga derby-ul cu Arsenal, 3-1! Torreira inscrie pentru Arsenal pe final.

21:16 24 Aug
Juventus obtine primele 3 puncte ale sezonului. 1-0 la Parma, gol Chiellini.

21:07 24 Aug
Lewandowski face 3-0 pentru Bayern!

20:55 24 Aug
Schalke - Bayern e 0-2 in minutul 50!
20:51 24 Aug
Golul SUPERB marcat de Salah in minutul 59 al meciului cu Arsenal!

20:50 24 Aug
Liverpool are 3-0 cu Arsenal! Matip a deschis scorul in minutul 41, Salah l-a majorat din penalty, in minutul 49, apoi tot el a facut 3-0 cu un gol superb, in minutul 58.

19:31 24 Aug
James, Bale si Isco, 3 dintre jucatorii la care Real a vrut sa renunte in aceasta vara, sunt titulari in fata lui Valladolid!

19:25 24 Aug
Chiellini marcheaza primul gol al sezonului in Serie A!

19:18 24 Aug
Rezultatele meciurilor din Premier League:

19:14 24 Aug
Rezultat soc in Premier League: Manchester United a pierdut acasa cu 2-1 in fata lui Crystal Palace! Ayew a deschis scorul in minutul 32, James a egalat in minutul 89, dar Van Aanholt a luat toate punctele in sudul Londrei dupa reusita sa din minutul 3 al prelungirilor.

19:12 24 Aug
Echipa de start a lui Juventus la Parma:

16:30 24 Aug
Norwich 2-3 Chelsea | Prima victorie a lui Lampard in Premier League

Frank Lampard a obtinut prima victorie pe banca lui Chelsea. Formatia londoneza s-a impus la Norwich cu 3-2, dupa un meci cu adevarat spectaculos.

12:57 23 Aug
Si acest final de saptamana programeaza meciuri interesante in Europa: un derby britanic (Liverpool - Arsenal), un meci tare in Spania (FC Barcelona - Betis), un derby al Istanbulului (Istanbul BB - Fenerbahce), derby-ul Coastei de Azur (Nice - Marseille), “O Classico” in Portugalia (Benfica - FC Porto), un derby de traditie in Belgia (Genk - Anderlecht), una dintre partidele importante ale Germaniei (Schalke - Bayern) si multe alte intalniri tari.

Genk – Anderlecht (Belgia, Pro League, vineri, 23 august, 21.30)

Rapid Viena – LASK Linz (Austria, Bundesliga, sambata, 24 august, 18.00)