Manchester United Manchester City Premier League Anglia Manchester United i-a SPULBERAT recordul marii rivale! Echipa lui Solskjaer a produs surpriza pe Etihad si viseaza in continuare la titlu! AICI tot ce s-a intamplat in City 0-2 United
Data publicarii: Duminica 07 Martie 2021, 21:30
Data actualizarii: Duminica 07 Martie 2021, 21:34

Manchester City a jucat pe teren propriu cu Manchester United in etapa cu numarul 27 din Premier League.

Echipa lui Solskjaer a produs surpriza si a castigat pe terenul marilor rivali cu scorul de 2-0. Bruno Fernandes a deschis scorul in minutul 2 din lovitura de la 11 metri, iar Luke Shaw a marcat in minutul 50 dintr-o pasa a lui Marcus Rashford.

Este a treia victorie consecutiva a lui Manchester United pe terenul echipei lui Guardiola, toate cu Ole Gunnar Solskjaer pe banca.

'Diavolii rosii' pun astfel punct seriei incredibile de 21 de victorii consecutive in toate competitiile a echipei lui Guardiola si se apropie la 11 puncte de City in clasament cu 10 etape inainte de finalul sezonului.