Cesc Fabregas AS Monaco Chelsea Cupa Angliei Fabregas Monaco Anglia

Final de poveste! Cesc Fabregas a iesit in lacrimi de pe teren la ultimul meci pentru Chelsea! Echipa care ii va anunta transferul in cateva zile

Cesc Fabregas a fost capitanul lui Chelsea in partida din Cupa Angliei cu Nottingham Forest.

Data publicarii: Duminica 06 Ianuarie 2019, 08:57
Data actualizarii: Duminica 06 Ianuarie 2019, 09:03

Ajuns la 31 de ani, Cesc Fabregas este gata de un nou pas in cariera. Spaniolul cu peste 500 de partide in fotbalul englez pentru Arsenal si Chelsea si-a luat ramas bun de la fanii lui Chelsea in victoria cu 2-0 in fata celor de la Nottingham Forest.

Capitan in acest meci, Fabregas a ratat un penalty in prima repriza, insa acest lucru nu a umbrit momentul special - el a fost inlocuit in repriza secunda si a primit un standing ovation din partea fanilor de pe Stamford Bridge. Fabregas a izbucnit in lacrimi in momentul schimbarii.

Fabregas se va desparti de Chelsea, urmand sa fie prezentat saptamana viitoare de catre AS Monaco daca nu are loc o rasturnare neasteptata de situatie.