VIDEO Diavoli blestemați! Duminică, Manchester United avea 5-0 în '53 și a fost egalată în '90+8 la U21, iar în Premier League a pierdut cu goluri în '90+6 și '90+11

Manchester United Arsenal Marcus Rashford Premier League Sunderland Anglia
Data publicarii: Luni 04 Septembrie 2023, 10:14
Data actualizarii: Luni 04 Septembrie 2023, 10:23

Lucrurile nu merg deloc bine la echipele clubului de pe ”Old Trafford”.

Arsenal Londra a dispus duminică, pe teren propriu, scor 3-1, de Manchester United, într-un meci din etapa a patra a Premier League. Arsenal a marcat golurile victoriei după minutul 90+6.

Pe Emirates Stadium, scorul a fost deschis de Rashford, în minutul 27, după o pasă excelentă a lui Eriksen.

Arsenal a egalat imediat, prin Martin Odegaard, în minutul 28, acesta profitând de o pasă a lui Martinelli.

Arsenal - Manchester United 3-1 după 0-1

Partida s-a animat pe final, scrie news.ro. Oaspeţii au avut un gol al lui Garnacho anulat pentru ofsaid, în minutul 88, dar cei care au reuşit să marcheze au fost tunarii.

Lăsat liber în careul lui Manchester United, Declan Rice a făcut 2-1 în minutul 90+6, iar în minutul 90+11 Gabriel Jesus a dus scorul la 3-1. VIDEO AICI

Cu această victorie, Arsenal se află pe locul 5 în clasament, cu 10 puncte, în timp ce Manchester United este pe poziţia a 11-a, cu 6 puncte.

Sunderland - Manchester United 5-5 după 0-5

Tot duminică, în Premier League 2, competiția Under 21, Manchester United a avut 5-0 până în minutul 53 în deplasarea de la Sunderland, după ce etapa trecută câștigase cu un halucinant 10-1 meciul cu Stoke City.

Halucinant a fost și rezultatul final Sunderland - Manchester United, 5-5, cu gazdele egalând în minutul 90+8!