VIDEO „Federer, ține-mi berea!” Karolina Pliskova a comis 4 duble greșeli consecutive și a pierdut un game fără să pună mingea în teren

Karolina Pliskova Karolina Pliskova duble greseli Tenis WTA WTA 500 Eastbourne Tenis
Data publicarii: Marti 21 Iunie 2022, 20:30
Data actualizarii: Marti 21 Iunie 2022, 20:31

Ocupanta locului 7 în clasamentul WTA, Karolina Pliskova a comis o contraperformanță incredibilă, în turneul WTA 500 de la Eastbourne.

Scene ireale în prima rundă a turneului WTA 500 de la Eastbourne. Numărul 7 WTA, Karolina Pliskova a pierdut un game fără să pună mingea în teren, comițând patru duble greșeli consecutive.

Karolina Pliskova s-a făcut de râs, în eșecul suferit în primul tur la Eastbourne

S-a întâmplat în al doilea game al setului decisiv, la scorul de 6-1, 4-6, 0-1, în partida cu britanica Katie Boulter, învinsă de Simona Halep în sferturile turneului WTA 250 de la Birmingham, săptămâna trecută.

Reacția spectatorilor înmărmuriți rămâne de neuitat, fiind tocmai opusul performanțelor reușite de Roger Federer, care a reușit de mai bine de cinci ori în carieră să câștige un game servind patru ași la rând.

Andrei Pavel, poveste incredibilă, în cockpit, alături de Ion Țiriac: echipa României a fost în pericol să nu ajungă la Cupa Davis