Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Eastbourne dupa ce a condus cu set si 5-4! Meci dramatic cu Anastasia Pavlyuchenkova

Sorana Cirstea anastasia pavlyuchenkova Eastbourne eliminare primul tur Tenis Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Eastbourne dupa ce a condus cu set si 5-4! Meci dramatic cu Anastasia Pavlyuchenkova
Data publicarii: Duminica 24 Iunie 2018, 17:11
Data actualizarii: Duminica 24 Iunie 2018, 17:17

Sorana Cirstea a fost eliminata in primul tur la Eastbourne.

Jucatoarea din Romania a avut parte de o partida dramatica impotriva Anastasiei Pavlyuchenkova din Rusia, rusoaica reusind sa se impuna cu scorul de 2-6, 7-5, 6-4.

Dupa ce a castigat primul set si conducea cu 5-4 in setul al doilea, Sorana a fost doborata de Pavlyuchenkova, care a revenit in meci si a reusit victoria.

Sorana Cirstea, numarul 48 WTA, paraseste turneul de la Eastbourne cu un cec de 3.840 dolari si 1 punct WTA.

Dupa ce Simona Halep a anuntat ca renunta la turneul de la Eastbourne, iar Sorana Cirstea a fost eliminata in primul tur, Romania ramane cu doua reprezentante pe tabloul principal: Irina Begu, care o va intalni in primul tur pe Camila Giorgi si Mihaela Buzarnescu, ce se va lupta cu chinezoaica Shuai Peng.