Rateaza Roland Garros? Probleme pentru Sorana Cirstea: a abandonat meciul cu Riske dupa ce s-a accidentat

Sorana Cirstea accidentare sorana cirstea Roland Garros Tenis
Data publicarii: Vineri 25 Mai 2018, 14:11
Data actualizarii: Vineri 25 Mai 2018, 14:13

Sorana Cirstea ar putea rata Roland Garros.

Sorana Cirstea s-a accidentat in partida din sferturile turneului de la Nurnberg cu Alison Riske. Cirstea, locul 45 in clasamentul WTA, a acuzat dureri la coapsa stanga si s-a retras la scorul de 6-2, 4-4.

Sorana a primit ingrijiri medicale, a cerut o pauza de vestiar, iar dupa ce a revenit a incercat sa continue partida, insa a abandonat in setul decisiv dupa ce l-a pierdut pe cel de-al doilea, scor 5-7.

Turneul de la Roland Garros debuteaza duminica si ramane de vazut daca Sorana Cirstea isi va reveni pana la startul Open-ului francez. In primul tur de la Roland Garros, Cirstea va avea de jucat cu Daria Gavrilova.