FA-BU-LOS! | Ce a facut Simona Halep alaturi de Darren Cahill pe teren la Roma imediat dupa retragerea adversarei sale din sferturi i-a lasat masca pe italieni

Simona Halep Darren Cahill WTA Roma 2020 Tenis Simona Halep si Darren Cahill in sala de forta
Data publicarii: Sambata 19 Septembrie 2020, 14:06
Data actualizarii: Sambata 19 Septembrie 2020, 14:13

Simona Halep isi asteapta cu nerabdarea urmatoarea oponenta in cadrul turneului WTA Premier 5 de la Roma.

Calificata in semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Roma, Simona Halep a decis sa ramana pe suprafata de joc a terenului central din Foro Italico pentru a se antrena suplimentar pentru semifinala de maine.

Intrucat partida cu Yulia Putintseva din sferturi (6-2, 2-0) s-a incheiat dupa doar 47 de minute in urma unei accidentari acuzate de sportiva din Kazahstan, numarul 2 WTA a ramas pe teren pentru a pregati alaturi de Darren Cahill meciul cu invingatoarea partidei dintre Garbine Muguruza si Victoria Azarenka.

Simona a parut surprinsa de alegerea Yuliei de a se retrage si se afla intr-o forma ascendenta in meci, castigand consecutiv ultimele patru game-uri ale sfertului de finala.

Duminica, 20 septembrie, Simona Halep va juca pentru calificarea in finala intrecerii, acolo unde s-ar putea duela cu ucraineanca Elina Svitolina, jucatoare care a invins-o de doua ori in finala turneului de la Roma.