Razvan Marin Cagliari Serie A Spezia Stranieri „A ridicat nivelul echipei!” Prestația lui Răzvan Marin nu a trecut neobservată! Nota primită după meciul cu Spezia
Data publicarii: Marti 24 August 2021, 09:01
Data actualizarii: Marti 24 August 2021, 09:02

Cagliari și Spezia au remizat în prima etapă din Serie A, 2-2.

Echipa lui Răzvan Marin a început noul sezon obținând un punct, după ce sezonul trecut a scăpat la limită de retrogradare. Mijlocașul român a fost titular și integralist în meciul cu Spezia, pasând decisiv la golul lui Joao Pedro din minutul 62.

Tânărul jucător are un start bun de sezon, după ce în meciul din Cupa Italiei cu Pisa, 3-1, a reușit să înscrie un gol.

• „A ridicat nivelul echipei!” Prestația lui Răzvan Marin nu a trecut neobservată! Nota primită după meciul cu Spezia

Gazzetta dello Sport: „A ridicat nivelul echipei!”

Jurnaliștii de la Gazzetta dello Sport i-au analizat prestația lui Răzvan Marin, notându-l cu 6.5 pentru jocul făcut. Totodată, aceștia au remarcat modul în care românul și-a ridicat nivelul de joc.

„Periculos când bate cornere. Și-a ridicat nivelul în a doua repriză, dar și pe cel al echipei”, au scris cei de la Gazzetta.