Un nou sezon de Serie A, același Răzvan Marin! Mijlocașul a reușit o pasă de gol în prima etapă pentru Cagliari

Razvan Marin Cagliari marin pasa de gol Serie A Italia
Alecu Mihai
Data publicarii: Luni 23 August 2021, 22:41
Data actualizarii: Luni 23 August 2021, 22:44

Stagiunea precedentă, Marin a fost unul dintre cei mai importanți jucători de la Cagliari.

În prima etapă din Serie A, Cagliari a fost condusă încă din minutul 7 de Spezia, duoă reuşita lui Gyasi. A venit minutul 58, în care formaţia oaspete şi-a dublat avantajul, după ce Bastoni a făcut 2-0.

Doar patru minute mai târziu, Răzvan Marin a pasat decisiv pentru Joao Pedro, iar atacantul lui Cagliari a reuşit să înscrie pentru 1-2. Joao Pedro avea să marcheze din nou în minutul 66 pentru 2-2, din penalty.

Mijlocașul continuă forma bună din anul trecut și în această stagiune și speră să-și depășeacă performanțele care l-au adus aproape de un transfer la AC Milan în vara aceasta, însă totul a picat din cauza prețului cerut de Cagliari, 15 milioane de euro.

Românul a jucat în 37 de partide de Serie a anul trecut, având 3 goluri marcate și 6 pase decisive, cifre care au contat pentru formația italiană, care a fost în lupta pentru evitarea retrogradării până în ultimele etape.