Debut perfect pentru Răzvan Marin în noul sezon! Ce notă a primit după golul marcat în Cupa Italiei

Razvan Marin Cagliari Stranieri
Data publicarii: Duminica 15 August 2021, 10:02
Data actualizarii: Duminica 15 August 2021, 10:09

Răzvan Marin a marcat primul gol al lui Cagliari în noul sezon fotbalistic din Italia.

Mijlocaşul român a înscris pentru Cagliari, care s-a impus în fața celor de la AC Pisa, cu scorul de 3-1, sâmbătă, pe teren propriu, în primul tur al Cupei Italiei.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 28. Celelalte goluri ale sarzilor au fost marcate de Antonio Caracciolo (36, autogol) şi Alessandro Deiola (45), în timp ce pentru oaspeți a marcat Gaetano Masucci (67).

Răzvan Marin a văzut cartonaşul galben în minutul 84 și a fost înlocuit în minutul cinci de prelungire al partidei.

Românul a primit nota 8.1 pentru prestația sa din meciul cu Pisa

La Pisa, Marius Marin, căpitanul naţionalei de tineret a României, a intrat la pauză.