Ianis Hagi Glasgow Rangers Stranieri "Vrem sa luam gol?! Sa il scoatem pe Hagi!" Scotienii DAU VINA pe schimbarea lui Ianis pentru infrangerea cu Kilmarnock
Data publicarii: Joi 13 Februarie 2020, 00:01
Data actualizarii: Joi 13 Februarie 2020, 00:10

Rangers a pierdut in deplasarea de la Kilmarnock, 2-1.

Glasgow Rangers a pierdut deplasarea de la Kilmarnock, iar sansele la titlu s-au diminuat tot mai mult, dupa ce Celtic a castigat cu 5-0, pe teren propriu cu Hearts. Distanta dintre cele doua echipe este de 10 puncte in acest moment.

Ianis Hagi a inceput meciul titular, iar in minutul 23 i-a pasat lui Joe Aribo care a trimis mingea putin pe langa poarta. Arfield a deschis scorul pentru Rangers, in minutul 32, insa Steven O'Donnell a restabilit egalitatea in minutul 77.

Mijlocasul roman a fost schimbat in minutul 82 de Steven Gerrard, iar in minutul 89, Borphy a inscris golul decisiv pentru gazde.

Fanii lui Rangers au reactionat si in timpul meciului, dar si dupa fluierul final, acuzandu-l pe Gerrard ca schimbarea lui Ianis a dus la golul prin care echipa a fost invinsa.

"Vrem sa luam gol?! Sigur, sa il scoatem pe Hagi!", a scris un suporter.

"Este un jucator bun, dar faptul ca joaca mai mult aripa dreapta decat stanga nu functioneza. Trebuie sa joace mai mult ca sa castige curaj. Hagi e un jucator sensibil, insa pasele lui merita aplaudate", a scris un alt suporter.

"Echipa a aratat slab astazi, insa Hagi a avut sclipiri", a scris alt fan.

"Ianis Hagi e prea bun pentru echipa, a jucat 5 din 6 mingi in seara asta si a lasat jucatorii in pozitii periculoase, insa au stricat totul", a scris alt fan.