Ultimele informații despre accidentarea suferită de Ianis Hagi. Ce spune antrenorul lui Rangers

Ianis Hagi Giovanni Van Bronckhorst Glasgow Rangers Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 09:07
Data actualizarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 09:17

Glasgow Rangers s-a impus cu scorul de 4-0 în fața lui Stirling Albion, în 16-imile Cupei Scoţiei.

Ianis Hagi, jucătorul lui Rangers, a părăsit terenul în minutul 13, după ce a suferit o accidentare.

Giovanni van Bronckhorst a dezvăluit că încă nu este clar cât de serioasă este accidentarea lui Ianis Hagi.

Internaționalul român a fost înlocuit de debutantul Gers Alex Lowry, care ulterior a deschis scorul și a făcut un meci de zile mari.

Van Bronckhorst susține că Hagi este bine, însă nu a putut oferi mai multe detalii despre accidentarea suferită de acestea.

„Este bine, a avut o problemă, așa că trebuie să așteptăm să vedem mâine ce are de fapt”, a spus olandezul pentru Premier Sports.

Ianis Hagi, criticat de presa din Scoția

Golul din meciul cu Aberdeeen, încheiat 1-1, nu l-a scutit pe Ianis Hagi de furia suporterilor lui Rangers.

Reușita din minutul 20 a fost prima sub comanda noului antrenor pentru Ianis Hagi. Cu toate acestea, mijlocașul ofensiv nu a fost iertat de presa din Scoția pentru evoluția ștearsă, iar site-ul de casă al lui Rangers îi acordă nota 5 și îi reproșează că în afară de gol nu a ajutat cu nimic echipa.

„Hagi a fost marcatorul lui Rangers, dar în afară de gol, a fost absolut jalnic. Le-a oferit mingea adversarilor atât de ușor și a arătat fără calitate.

Trebuie să se îmbunătățească. Golul înscris l-a făcut să nu ia o notă mai mică”, scrie publicația ibroxnews.com. AICI!